Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Jennifer Jason Leigh. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

"Nienawistna ósemka"/Materiały prasowe

Jennifer Jason Leigh to amerykańska aktorka filmowa i teatralna, nominowana do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w filmie "Nienawistna ósemka". Zobaczcie, jak wiele o niej wiadomo. 

Wszystko o: Jennifer Jason Leigh

Pełne imię i nazwisko: Jennifer Lee Morrow 
Data i miejsce urodzenia: 5 lutego 1962, Los Angeles 
Zawód: aktorka 
Partner: Noa Baumbach (2005-2013; rozwód)
Dzieci: Rohmer Emmanuel Baumbach
Wzrost: 160 cm 
Waga: ok. 52 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata 

Jej rodzice rozwiedli się, kiedy miała 2 lata. Zmieniła nazwisko na wczesnych etapach kariery aktorskiej. Przybrała nazwisko "Jason", aby oddać hołd aktorowi Jasonowi Robardsowi, przyjacielowi rodziny. Miała dwie siostry: starszą Carrie Ann Morrow (zmarła w 2016 roku) i siostrę przyrodnią Badie. 


Kariera 

Pierwsze kroki w swoim fachu stawiała już w dzieciństwie. W 1981 roku otrzymała pierwszą dużą rolę w sztuce teatralnej. Na dużym ekranie zadebiutowała z kolei w 1982 roku w filmie "Beztroskie lata w Ridgemont High". Do jej największych produkcji, w których zagrała, zalicza się m.in. role w "Mechaniku", "Nienawistnej ósemce" czy "Obłędzie". Więcej o jej karierze przeczytacie niżej. 

Życie prywatne 

W 2001 roku poznała Noah Baumbacha, za którego wyszła w 2005 roku. Para rozstała się w 2010 roku, a rozwód otrzymali w 2013 roku. Para doczekała się syna - Rohmera Emmanuela Baumbacha. 

 


Jennifer Jason Leigh - najlepsze filmy i seriale 

Jennifer Jason Leigh należy do grona najbardziej utalentowanych amerykańskich aktorek. Urodziła się w rodzinie o aktorskich tradycjach – jest córką aktorki i scenarzystki Barbary Turner oraz aktora Vica Morrowa. Pierwsze kroki w kierunku kariery zaczęła stawiać już w dzieciństwie. W 1981 roku otrzymała pierwsza dużą rolę w sztuce „Najlepsza dziewczynka na świecie”, w której wcieliła się w anorektyczną nastolatkę. Na dużym ekranie zadebiutowała z kolei w komedii „Beztroskie lata w Ridgemont High” z 1982 roku, w której zagrała postać Stacy Hamilton. W ciągu swojej kariery aktorka wielokrotnie udowodniła, że świetnie odnajduje się w niemal wszystkich gatunkach filmowych. Do jej największych sukcesów należy kreacja stworzona w obrazie „Pani Parker i krąg jej przyjaciół”, za którą otrzymała nagrodę Chicagowskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych dla najlepszej aktorki roku. Była za nią również nominowana do Złotego Globu. W 2016 roku gwiazda otrzymała nominację do Oscara za występ w „Nienawistnej ósemce” Quentina Tarantino.

1. „Nienawistna ósemka”, reż. Q. Tarantino (2015)
2. „Anihilacja”, reż. A. Garland (2018)
3. „Mechanik”, reż. B. Anderson (2004)
4. „Obłęd”, reż. J. Maybury (2005)
5. „Dolores”, reż. T. Hackford (1995)

Jeśli chcecie poznać więcej produkcji z udziałem Jennifer Jason Leigh, koniecznie obejrzyjcie serial „Atypowy”. Warto również obejrzeć „Anomalisę” oraz film „Droga do zatracenia”, w którym aktorka wystąpiła u boku Paula Newmana i Toma Hanksa.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO