Film o Jamesie Bondzie

Człowiek ze złotym pistoletem – polowanie na płatnego zabójcę

„Człowiek ze złotym pistoletem” w reżyserii Guya Hamiltona to jedna z wielu odsłon historii o najsłynniejszym agencie brytyjskiego wywiadu, Jamesie Bondzie. Film z Rogerem Moorem i Christopherem Lee w rolach głównych to prawdziwa klasyka kina szpiegowskiego, która przeszła do historii kinematografii. Jak w każdym filmie o Bondzie, nie brakuje w nim wielkich spisków, szaleńczych pościgów za przestępcami, a także romansów. Produkcja jest idealną propozycją dla wielbicieli tego gatunku i opowieści o przygodach agenta 007.

Tytuł oryginalny: The Man with the Golden Gun
Gatunek: Akcja
Rok produkcji: 1974
Premiera: 14 grudnia 1974
Reżyseria: Guy Hamilton
Scenariusz: Richard Maibaum / Tom Mankiewicz

"Człowiek ze złotym pistoletem"/Materiały prasowe

Opis fabuły

Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, gdy do kwatery MI6 zostaje przysłany złoty pocisk z wygrawerowanym napisem 007. Mogła go wysłać tylko jedna osoba – Francisco Scaramanga, który jest jednym z najsłynniejszych płatnych zabójców na świecie. James Bond otrzymuje zadanie odnalezienia przestępcy, zanim on pierwszy dopadnie agenta. Udaje się więc do wytwórcy broni, żeby dowiedzieć się, kto odbierze kolejną złotą kulę. Wkrótce odbiera ją kochanka Scaramangi, Andrea Anders. Bond nawiązuje z nią kontakt, a kobieta niedługo później ginie w tajemniczych okolicznościach. James Bond podąża jednak dalej tropem mordercy. Gdy już myśli, że znajduje się o krok od celu, Scaramanga nagle znika z jego pola widzenia. Ostatnią nadzieją agenta brytyjskiego wywiadu jest agentka Dobranocka, która posiada przy sobie krótkofalówkę oraz nadajnik. Dzięki tym urządzeniom udaje się odczytać sygnał z samochodu Scaramangi i Bond wyrusza w głąb egzotycznej wyspy, żeby stoczyć ostatnią bitwę ze swoim największym wrogiem.


Zwiastun

Obsada

Roger Moore – James Bond
Christopher Lee – Francisco Scramanga
Britt Ekland – Mary Goodnight
Maud Adams – Andrea Anders
Hervé Villechaize – Nick Nack
Clifton James – szeryf J.W. Pepper
Richard Loo – Hai Fat
Soon-Tek Oh – porucznik Hip
Mernard Lee – M

Macie już za sobą film „Człowiek ze złotym pistoletem”? Jeśli tak, koniecznie zobaczcie takie produkcje jak „Wszystkie pieniądze świata” oraz „Wilkołacze sny”. Najmłodszym widzom polecamy z kolei zobaczyć zabawny film „Czarodziejka Lili ratuje święta”.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO