Gdzie obejrzeć

Antek gdzie obejrzeć online?
„Antek” jest ekranizacją noweli Bolesława Prusa o tym samym tytule. Film w reżyserii Wojciecha Fiwka został wyprodukowany w 1971 roku przez Telewizję Polską dla Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi. Wystąpili w nim między innymi Michał Pietrzak, Ludwik Benoit, Aleksander Fogiel i Ryszarda Hanin. Produkcja pozwala śledzić losy ubogiej wiejskiej rodziny żyjącej w XIX wieku w zaborze rosyjskim.

Rok produkcji: 1971
Gatunek: Dramat
Produkcja: Polska
Reżyseria: Wojciech Fiwek
Scenariusz: Wojciech Fiwek

Antek / Materiały promocyjne

Opis filmu

Film opowiada o losach kilkunastoletniego Antka, który wraz z matką, siostrą Rozalką i bratem Wojtkiem mieszka we wsi znajdującej się na terenie zaboru rosyjskiego. Rodzina po tragicznej śmierci ojca znajduje się w bardzo złej sytuacji finansowej. Antek od najmłodszych lat musiał pracować i pomagać matce. Był świniopasem, ale nie potrafił się skupić na swoich obowiązkach. Swoją uwagę najchętniej poświęca wykonywaniu zabawek z drewna. Chociaż przejawia w tym kierunku duży talent, matka sceptycznie podchodzi do jego zainteresowań. Nie posiada również pieniędzy na jego dalszą edukację. Wkrótce chłopiec zaczyna się uczyć zawodu kowala, jednak podobnie jak w przypadku poprzednich prac, nie idzie mu to najlepiej. Postanawia więc wziąć sprawy w swoje ręce i wbrew wszystkiemu poświęcić się swojej prawdziwej pasji.

Warto też obejrzeć inne niezwykłe polskie produkcje, takie jak „Jasminum” czy „Zmruż oczy”. Polecamy również ekranizację słynnej powieści Henryka Sienkiewicza, „Potop” w reżyserii Jerzego Hoffmana.

Obsada

Michał Pietrzak – Antek
Ludwik Benoit – nauczyciel
Ryszarda Hanin – matka Antka
Aleksander Fogiel – kowal
Edward Radulski – gospodarz
Zygmunt Zintel – sołtys
Elżbieta Jaros – Rozalka
Halina Billing-Wohl – Grzegorzowa

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO