Gdzie obejrzeć

Moje popołudnia z Margueritte
„Moje popołudnia z Margueritte” to poruszająca opowieść o międzypokoleniowej przyjaźni. Opóźniony umysłowo i nierozumiany przez społeczeństwo mężczyzna pewnego dnia spotyka staruszkę, z którą nawiązuje znajomość. Na pierwszy rzut oka dzieli ich wszystko – nie tylko wiek, ale również wykształcenie i poziom rozwoju intelektualnego. Mimo to odnajdują wspólny język, a niepozorna starsza pani sprawia, że życie bohatera ulega diametralnej zmianie.

Rok produkcji: 2010
Oryginalny tytuł: La Tête en friche
Gatunek: Dramat / Komedia
Produkcja: Francja
Reżyseria: Jean Becker
Scenariusz: Jean Becker / Jean-Loup Dabadie

"Moje popołudnia z Margueritte"/Materiały prasowe

Opis filmu

Film opowiada o 45-letnim Germainie Chazes, który jest dobrodusznym, chociaż nierozumianym przez otoczenie wielkoludem. Przez większość osób jest uważany za przygłupa – w dzieciństwie był dręczony przez rówieśników i nauczycieli z powodu powolnej nauki i trudności z czytaniem. Również matka nie okazywała mu zbyt wielu uczuć. Dorosły już Germain mieszka w przyczepie, która stoi nieopodal jego rodzinnego domu. Na życie zarabia sprzedając wyhodowane w ogródku warzywa. Pewnego popołudnia mężczyzna spotyka 95-letnią Margueritte, która siada obok niego na parkowej ławce, żeby karmić gołębie. Oboje szybko nawiązują znajomość i Germain odkrywa, że jego nowa przyjaciółka jest bardzo wykształconą kobietą. Podczas kolejnych spotkań Margueritte wprowadza go w niezwykły świat literatury, co zupełnie odmienia dotychczasowe życie mężczyzny.

Warto obejrzeć też inne francuskie produkcje. Koniecznie zobaczcie „Amelię” z udziałem niezwykłej Audrey Tatou. Godne uwagi są również filmy „Nietykalni” oraz „Jeszcze dalej niż Północ”.

Obsada

Gérard Depardieu – Germain Chazes
Gisèle Casadesus – Margueritte
Maurane – Francine
Patrick Bouchitey – Landermont
Jean-François Stévenin – Jojo
François-Xavier Demaison – Gardini
Claire Maurier – matka
Sophie Guillemin – Annette
Mélanie Bernier – Stéphanie

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO