Podobne filmy i seriale znajdziesz na samym dole

TOP 5 najlepszych szwedzkich czarnych komedii - Spokeo.pl Opinie, opis fabuły, obsada, jak się kończy, podobne filmy i seriale

Skandynawskie kino = coś innego niż 

Ci, którzy twierdzą, że szwedzkie kino jest depresyjne, nie rozumieją po prostu czarnych komedii. Prezentujemy 5, naszym zdaniem najlepszych, pozycji z kategorii czarnych komedii pochodzących od naszych skandynawskich sąsiadów.

5. Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął (2013r.) - W momencie, w którym personel domu spokojnej starości przygotowuje przyjęcie niespodziankę dla Alana Karlssona z okazji jego setnych urodzin, ten ucieka z ośrodka, wyskakując przez okno. Z parteru.

Przeczytaj również ranking TOP 10 najlepszych polskich komedii

 

Fotos z filmu "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął"

4. Poznajcie Harolda (2014r.) - Właściciel sklepu meblowego - Harold, bankrutuje. Nie on jeden, lecz właśnie on postanawia coś z tym zrobić. Podpala swój salonik meblowy. Wsiada do swojego starego Saaba i wyrusza do Almhudtt wraz ze swoim rewolwerem, by porwać Ingvara Kamprada - założyciela Ikei i żywy powód jego baknructwa. 

3. Mężczyzna imieniem Ove (2015r.) - Ove, 60-letni zrzęda, który zatruwa życie wszystkim mieszkańcom swojego osiedla. Bez jakiejkolwiek radości i chęci do życia, którą stracił po śmierci żony. Kiedy traci pracę, postanawia popełnić samobójstwo. I tu właśnie zaczyna się historia.

 


2. Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu (2014r.) - Jonathan i Sam to domokrążni sprzedawcy, którzy tak naprawdę podróżują przez bezkres ludzkich losów. Przez tragedie, porażki, absurdy, które jako tło człowieka klarują piękno chwil w życiu każdego z nas. Film zamknięty w abstrakcyjnej formie niezwykle dobrych zdjęć i naprawdę
czarnego humoru.

 

1. Hotel (2013r.) - Erika jet idealna, piękna, mądra, otacza się wartościowymi ludźmi, ma wspaniałego mężczyznę i spodziewa się potomka, na którego narodziny jest w pełni przygotowana. Ma wszystko zaplanowane, nawet sam moment porodu. Życie jednak rujnuje jej plany, kiedy po przedwczesnym porodzie okazuje się, że jej dziecko jest chore. Warto zobaczyć w jaki sposób upora się ze swoimi problemami. Przekształcając je w szczęśliwą idyllę.

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO