Podobne filmy i seriale znajdziesz na samym dole

TOP 5 filmów więziennych. Ranking kina więziennego na Spokeo.pl Opinie, opis fabuły, obsada, jak się kończy, podobne filmy i seriale

Czarny chleb i czarna kawa…

Więzienie to jedno z ostatnich miejsc, w którym człowiek pragnie się znaleźć. Szczególnie jeśli jest to placówka o zaostrzonym rygorze, w której celę dzieli się z mordercami i największymi zbrodniarzami. Skupisko wybuchowych i często niezrównoważonych psychicznie osób to istny koksownik nieprzewidywalnych zdarzeń. Więzienne życie pisze rozmaite historie, a my wybraliśmy Top 5 najlepszych z nich:

slantmagazine.com

5. Ucieczka z Alcatraz (1979r.)

Clint Eastwood w głównej roli Franka Morrisa – więźnia zakładu o najwyższym rygorze, czyli Alcatraz. Wraz z towarzyszami odsiadki podejmują szaloną próbę ucieczki z zakładu, z którego jeszcze nigdy nikomu zwiać się nie udało. Czy uda im się dokonać niemożliwego? Czeka ich najtrudniejsze wyzwanie w życiu, ale determinacja i chęć odzyskania wolności znosi wszelkie ludzkie granice.

 

4. Skazaniec (2008r.)

Początek historii nie wskazuje w żadnych stopniu w jaki sposób rozwinie się akcja tego filmu. Dom rodziny Wade’a Porter’a, po zwyczajnym dniu pracy cała familia pogrążona jest w spokojnym śnie. Głowę rodziny budzi hałas wytworzony przez włamywacza. W obronie własnej główny bohater przypadkowo uśmierca złodziejaszka. Zostaje skazany na odsiadkę w więzieniu o zaostrzonym rygorze, gdzie pod okiem kolegi z celi – mordercy Johna Smitha, dostosowuje się do reguł brutalnego więziennego świata.

 

3. Symetria (2003r.)

Młody Łukasz Machnacki (Arkadiusz Detmer) zostaje niesłusznie skazany za rzekomą napaść na staruszkę. W więzieniu czeka na niego inny świat, do którego przystosować się wcale nie jest tak łatwo. Zdeterminowany na dołączenie do „grypsującej” grupy więźniów Łukasz będzie musiał zmierzyć się z wieloma wyzwaniami i ciężkimi decyzjami, które zadecydują o jego pozycji w więziennej hierarchi.


2. Skazani na Shawshank (1994r.)

Okrzyknięty mianem jednego z najlepszych filmów wszech czasów. Opowieść młodego bankiera, którego kariera toczy się tak jak zawsze o tym marzył. Stojący u progu kariery Andy Dufresne zostaje niesłusznie obwiniony zabójstwem żony i jej kochanka oraz skazany na dożywocie w więzieniu Shawshank. Już po chwili przekonuje się, że więzienny świat to alternatywna brutalna rzeczywistość, w której o przetrwanie trzeba zawalczyć. Wrodzony spryt i pomoc odsiadującego już większość życia przyjaciela - „Reda” (Morgan Freeman) – pomagają mu zachować nadzieję i zrealizować swój plan zemsty.

 

1. Bronson (2008r.)

 Nastoletni Michael Peterson od dziecka boryka się z niekontrolowanymi wybuchami agresji. W wieku 19 lat napada na pocztę i rozpoczyna ostatni rozdział swojego życia – więzienne tułaczki. Po odbyciu jednego wyroku, w krótkim czasie znów trafia za kratki. Z czasem coraz bardziej objawia się jego alter ego – Bronson. Najbrutalniejszy więzień w historii Wielkiej Brytanii przenoszony jest co chwilę z zakładu do zakładu, a jego brutalna druga osobowość coraz bardziej przejmuje nad nim kontrolę. Niekończące się pokłady agresji i brutalności w historii opartej na faktach.

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO