Lud się burzy

Rewolucja (2020) online - opis serialu, obsada, zwiastun, sezony, odcinki. Gdzie oglądać?

„Rewolucja” to francuski serial, którego premiera odbyła się w 2020 roku. Chociaż porusza tematykę prawdziwych wydarzeń historycznych, wplata do nich nieco… zjawisk nadprzyrodzonych. Produkcja opowiada o tajemniczym wirusie, który zaczyna się szerzyć wśród francuskiej elity. Zainfekowani arystokraci przystępują do mordowania ludu. Wzburzone społeczeństwo nie pozostaje biernie wobec tej sytuacji - wielkimi krokami nadchodzi Rewolucja Francuska.

Tytuł oryginalny: La Révolution
Gatunek: Horror/Dramat
Liczba sezonów: 1
Twórcy: Aurélien Molas
Rok premiery: 2020
Kraj: Francja
Platforma: Netflix

Rewolucja / Materiały prasowe

Opis serialu

Akcja serialu rozgrywa się w 1787 roku poza Paryżem. Młody lekarz i przyszły wynalazca gilotyny, Joseph Ignace Guillotin, prowadzi dochodzenie w sprawie zabójstwa młodej i ubogiej dziewczyny. Wkrótce odkrywa, że podobnych morderstw jest o wiele więcej i w niewyjaśnionych okolicznościach wciąż giną kolejne kobiety pochodzące z niższych warstw społecznych. W tym czasie Madeleine de Montagris, która jest młodszą siostrą hrabiny Elise de Montagris, zaczyna mieć mrożące krew w żyłach sny – śni jej się tajemnicza dziewczynka, która przestrzega ją przed straszną chorobą, która dotknie wszystkich bez wyjątku. Jej koszmary z czasem stają się rzeczywistością. Wśród francuskiej arystokracji zaczyna się szerzyć wirus, który wywołuje w niej pragnienie mordowania reszty społeczeństwa. Ta sytuacja wkrótce doprowadza do rewolucji, która może zupełnie odmienić losy Europejczyków.

Wielbicielom mocnych wrażeń polecamy również inne horrory, takie jak „Upiorne opowieści po zmroku” czy „Countdown”. Warto też obejrzeć serial „Sweet Home”.


Zwiastun

Obsada

Amir Abou el Kacem – Joseph Guillotin
Marilou Aussilloux – Elise de Montargis
Lionel Erdogan – Albert Guillotin
Isabel Aimé González-Sola  – Katell
Mamadou Doumbia – Oka
Laurent Lucas – Charles de Montagris
Dimitri Storoge – Edmond de Pérouse
julien Frison – Donatien de Montargis
Amélia Lacquemant – Madeleine

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO