Powieje grozą!

„Inni” - powstanie remake słynnego horroru z Nicole Kidman

„Inni” w reżyserii Alejandro Amenábara to jeden z najlepszych horrorów o duchach, jakie powstały w historii kina. Akcja filmu rozgrywa się w okresie drugiej wojny światowej. Słynny horror opowiada historię Grace, która razem z dwójką dzieci mieszka w wielkiej i starej willi, znajdującej się na wyspie Jersey okupowanej przez Niemcy. Mąż kobiety walczy na wojnie i od dłuższego czasu nie przychodzą od niego żadne wiadomości. Trudną sytuację Grace pogłębia fakt, że jej dzieci cierpią na poważną i rzadką chorobę, przez którą nie mogą przebywać na słońcu. Życie rodziny toczy się więc wokół dość surowych zasad, których nie wolno łamać w ciągu dnia. W pewnym momencie kobieta przyjmuje do pracy w domu kilku mieszkańców wyspy. Od tej pory w zaczynają się dziać dziwne i coraz bardziej przerażające rzeczy.

youtube.pl

W roli głównej wystąpiła Nicole Kidman. Za swoją kreację aktorską była nominowana do Złotego Globu.

Nowa odsłona

Film „Inni” z 2001 roku to prawdziwe arcydzieło swojego gatunku. Reżyser w niezwykły sposób zbudował w nim napięcie, które trzyma widza do samego końca. Zakończenie z kolei jest zupełnie nieprzewidywalne i zaskakujące. Nic dziwnego, że film zarobił aż 210 milionów dolarów i od razu zdobył mnóstwo pozytywnych recenzji zarówno ze strony krytyków, jak i widzów. Teraz okazuje się, że po dwudziestu latach ma powstać jego remake. Prawa do jego stworzenia kupiło studio Sentient Entertainment. Podobno nowa wersja ma przedstawić znaną nam fabułę osadzoną w bardziej współczesnych realiach. Producentami remake’u „Innych” zostali: Renee Tab, Lucas Aloskin i Christopher Tuffin. Renee Tab udzieliła ostatnio wywiadu dla magazynu Deadline, w którym powiedziała:

To zaszczyt móc pracować nad moim ulubionym filmem grozy wszech czasów i ponownie przedstawić go na wielkim ekranie, zapoznając z nim nowych widzów. To aż dziwne i niesamowite, jak aktualne są dziś tematy poruszane w tej produkcji: samoizolacja, paranoja i strach. I oczywiście intensywne pragnienie ochrony naszych dzieci i nas samych przed zagrożeniem. Już nie możemy się doczekać, by pokazać wam wszystkie warstwy postaci Grace, której rozpacz i demony zabrały widzów w doprawdy poruszającą podróż.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na rozpoczęcie prac nad nowym filmem. Nie wiadomo jeszcze, kto w nim wystąpi, ani kiedy możemy się spodziewać jego premiery.

 
Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO