Twórcy zdradzili szczegóły

„Wiedźmin” - na jakich wątkach skupi się 2. sezon serialu?

Sukces „Wiedźmina” przerósł najśmielsze oczekiwania twórców. Nic więc dziwnego, że Netflix podjął decyzję o nakręceniu kontynuacji. Premiera drugiego sezonu serialu na razie jest planowana na 2021 rok, ale nie wiadomo, czy z powodu pandemii koronawirusa nie zostanie przesunięta. Chociaż pierwszy sezon cieszył się wielkim powodzeniem, fani mieli jednak trochę zastrzeżeń co do fabuły serialu, zwłaszcza pod kątem czarnych charakterów. Pojawiły się uwagi, że niektóre ważne postaci zostały potraktowane po macoszemu.

Kadr z serialu "Wiedźmin"

Okazuje się, że twórcy posłuchali uwag widzów i w drugim sezonie sytuacja pewnych postaci ma się mocno zmienić

Co zobaczymy w 2. sezonie?

Showrunnerka serialu Lauren S. Hissrich zdradziła, że drugi sezon „Wiedźmina” skupi się na nieco innych wątkach, niż jego poprzednik. Zgodnie z jej słowami, w serialu pojawi się o wiele więcej Nilfgaardczyków. Szczególny nacisk zostanie położony na postać Cahira, który dowodzi wojskiem, a także na czarodziejkę Fringillę, która razem z nim współpracuje. Twórczyni serialu napisała na Twitterze:

Już się nie mogę doczekać, by pokazać wam więcej z Cahira i Fringilli w 2. sezonie. Kim są, dlaczego Nilfgaard jest dla nich ważny i dokąd zmierzają ich wątki. To jeden z moich ulubionych aspektów nowego sezonu.

Z obiecującej zapowiedzi Hissrich można wnioskować, że dla fanów serii szykuje się niezła gratka. Warto dodać, że na realizację efektów specjalnych twórcy „Wiedźmina” przeznaczyli tym razem około 7,2 mln. złotych. Ponadto, dotychczasowa obsada serialu w nowym sezonie wzbogaci się o nowe gwiazdy. Wystąpią w nim między innymi: Kristofer Hivju jako Nivellen, Kim Bodnia jako Vesemir, Yasen Atour jako Coen, Agnes Bjorn jako Vereena, Paul Bullion jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen jako Eskel, Aisha Fabienne Ross jako Lydia oraz Mecia Simson jako Francesca.
Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO