Podobne filmy i seriale znajdziesz na samym dole

Mała zagłada online | Obsada, fabuła, opinie o filmie, zwiastun | Mała zagłada jest na TVP VOD, CDA, VOD? Opinie, opis fabuły, obsada, jak się kończy, podobne filmy i seriale

Historia naszej ojczyzny z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Wojenne doświadczenia i niełatwe relacje z sąsiadami sprawiły, że do dziś w wielu polskich rodzinach krążą opowieści o okropnych i brutalnych czasach. Właśnie taką opowieścią jest film dokumentalny „Mała zagłada”, który opowiada losy jednej z rodzin.

Tytuł: Mała zagłada
Gatunek: Dokumentalny
Kraj: Polska
Reżyseria: Natalia Koryncka-Gruz
Scenariusz: Natalia Koryncka-Gruz / Anna Janko

Materiały promocyjne filmu

Opis filmu

Dokumentalny film „Mała zagłada” skupia się na wydarzeniach, które miały miejsce 1 czerwca w 1943 roku w Sochach na Zamojszczyźnie. Produkcja ma charakter rysunkowy i jest rekonstrukcją w formie opowieści, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Film opowiada historię jednej z polskich wiosek, która została doszczętnie zniszczona przez niemiecką armię w czasie drugiej wojny światowej. Z masakry ocaleli nieliczni, którzy później mogą przekazywać świadectwo o bestialstwie – na oczach dzieci zabijano ich rodziców, palono domy i strzelano do uciekającej w panice ludności. Film powstał na podstawie książki, której autorką jest córka jednej z cudem ocalałych osób. Film obejrzeć można za pośrednictwem TVP VOD. Poniżej znaleźć możecie natomiast zwiastun i obsadę trudnego dokumentu.


Mała zagłada – zwiastun

Obsada

Teresa Ferenc
Anna Janko
Zuzanna Majer
Magdalena Cielecka

Jesteście fanami produkcji dokumentalnych? Polecamy również filmy Tolkien, Królowa i Azyl

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO