Friends - kultowy serial. Czy ktoś to jeszcze ogląda?

Przyjaciele – nadal kultowy serial, czy odgrzewany kotlet?

„Przyjaciele” (w oryginale „Friends”) to serial, który emitowany był w latach 19942004, który w tamtym czasie cieszył się ogromną popularnością. Miliony ludzi przez telewizorami śledziło przygody szóstki najlepszych przyjaciół – ich wzloty, upadki, miłości i rozstania. A przede wszystkim do łez zaśmiewali się z, kultowych już, tekstów i scen, których w seriali było cała masa. Obecnie serial można oglądać m.in. w Comedy Central, ale także na platformie Netflix. W Internecie ciężko znaleźć negatywne komentarze związane z odbiorem serialu. Większość ludzi zaśmiewa się do łez. Netflix zrobił odpowiednie posunięcie, kiedy tylko udostępnił widzom całe 10 sezonów serialu „Friends”.
Niektórzy jednak zastanawiają się – czy to jeszcze śmieszy, czy raczej nie? Nas śmieszy nieustannie i to bardzo! Serial co najmniej ponadczasowy, warty obejrzenia.

Przeczytaj również o innym kultowym sitcomie - Jak poznałem waszą matkę

usatoday.com

„How you doin’?”

Losy szóstki przyjaciół zawsze wracają do jednego miejsca jakim jest kawiarnia „Central Perk”. Na popularnej, pomarańczowej kanapie siedzą, dyskutują o życiu i innych błahych sprawach, dzieląc się tym, co aktualnie dzieje się w ich życiach. Możemy tam poznać takie postaci jak
    • Monica Geller – uwielbiająca gotować, racjonalna, ale jednocześnie bardzo szalona. Jej głównym celem jest… wyjście za mąż.
    • Rachel Green – zakochana w modzie, objawia się w pierwszym odcinku jako kobieta, która porzuciła pod ołtarzem swojego narzeczonego. Bardzo charyzmatyczna.
    • Phoebe Buffay – wierzy w najdziwniejsze rzeczy, w które nikt normalny by nie uwierzył. Ale ona nie jest normalna! Ona jest nieprzeciętna. Bardzo charakterystyczna postać.
    • Ross Geller – brat Moniki, który jest paleontologiem. Uwielbia rozwody!
    • Joey Tribbiani – rasowy podrywacz, trochę odstaje od swoich przyjaciół pod względem bystrości. Ale kiedy ma komuś pomóc – przyjaciele ZAWSZE są na pierwszym miejscu. Podchodzi do wszystkiego z uśmiechem i dystansem
    • Chandler Bing – sarkastyczny, zabawny i szczery do bólu. Nigdy nie przestaje żartować. Jego żart zawsze świeci najjaśniej.

Z pewnością zainteresują Cię inne filmy z gatunku komedii

 


Za co można lubić przyjaciół?

 

Za szczerość, za bycie prawdziwymi, za świetne teksty, wspaniały klimat i za to, że czujemy, że to też nasi przyjaciele. W postaciach często odnajdujemy część siebie, a dodatkowo uczymy się pewnych rzeczy. Czym jest przyjaźń, miłość, że do życia można podchodzić z uśmiechem i dystansem. Doskonałe na zimowe wieczory, na relaks po pracy, na wspólne oglądanie z przyjaciółmi lub partnerem. Ten serial nigdy się nie nudzi, a bohaterowie na zawsze pozostają w głowie i sercu.

 


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO