Dokument dający do myślenia

Dylemat społeczny online | Obsada, fabuła, opis filmu, zwiastun | Gdzie oglądać?

Dziś z mediów społecznościowych korzystają niemal wszyscy – na Facebooku, Instagramie czy Twitterze znajdziemy zarówno bardzo młodych, jak i nieco bardziej wiekowych użytkowników. Wszystkie możliwości internetowych serwisów kuszą i pociągają – trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że ten kij ma dwa końce. Mówi o tym między innymi dokumentalny film pod tytułem „Dylemat społeczny”. 

Tytuł oryginalny: The Social Dilemma
Gatunek: Dokumentalny
Twórca: Jeff Orlowski
Rok produkcji: 2020
Kraj: USA

Materiały prasowe Netflix

Opis filmu

Prawie każdy z nas codziennie korzysta z mediów społecznościowych – udostępniamy tam swoje zdjęcia, reagujemy na materiały znajomych lub po prostu traktujemy tego rodzaju serwisy jako źródło naszych informacji o zmieniającym się świecie. Ogromny dynamizm i popularność serwisów sprawiają, że korzystanie z nich ma jednak drugie dno. Film „Dylemat społeczny” opowiada o tej drugiej stronie ekranu, nad którą zazwyczaj się nie zastanawiamy. W produkcji udział wzięli chociażby eksperci z amerykańskiej Doliny Krzemowej, którzy nieco przybliżą sposób działania dzisiejszych social mediów. Trzeba bowiem uczciwie przyznać, że bez wątpienia zmieniają one naszą cywilizację… Film dostępny jest na Netfliksie. Poniżej znajdziecie natomiast jego zwiastun i obsadę. 


Dylemat społeczny – zwiastun 

Obsada

Skyler Gisondo
Kara Hayward
Vincent Kartheiser
Tristan Harris
Sophia Hammons
Catalina Garayoa
Barbara Gehring

Szukasz innych dokumentalnych produkcji? Sprawdź Uliczne jedzenie: Ameryka Łacińska, La Línea: W cieniu narkobiznesu i (Nie)zdrowe.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO