Kim jest?

Kristen Stewart – gwiazda „Zmierzchu”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

wikipedia.org

Kristen Stewart jest amerykańską aktorką, której międzynarodową sławę przyniosła rola Belli Swan w serii „Zmierzch”. W swoim czasie głośno było o jej związku z Robertem Pattinsonem. Aktorka ma na swoim koncie nagrodę Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizjnych, i należy do grona najbardziej utalentowanych gwiazd młodego pokolenia. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Kristen Stewart

Pełne imię i nazwisko: Kristen Jaymes Stewart
Data i miejsce urodzenia: 9 kwietnia 1990, Los Angeles
Zawód: aktorka
Partner: Robert Pattinson (2009-2013), Stella Maxwell (2016), Sara Dinkin (2019-)
Dzieci: brak
Wzrost: 165 cm
Waga: 53 kg
Instagram: @immstewart


Kariera

Kristen Stewart na ekranie zadebiutowała w 1999 roku w filmie telewizyjnym „Metamorfoza”. Pierwszą dużą rolę otrzymała w thrillerze „Azyl”, w którym wystąpiła u boku Jodie Foster. Film odniósł wielki sukces i wkrótce aktorka dostała angaż w dreszczowcu „Cold Creek Manor” z Sharon Stone w roli głównej. Pierwszą główną rolę zagrała w komedii „Łapcie tę dziewczynę”. Przełomowy dla jej kariery okazał się z kolei rok 2008, w którym wcieliła się w rolę głównej bohaterki w filmie „Zmierzch” będącym ekranizacją powieści Stephenie Meyer. Później aktorka przez długi czas była utożsamiana z rolą Belli Swan, jednak po pewnym czasie udało jej się zerwać z tym wizerunkiem. Dokonała tego między innymi za sprawą takich filmów jak „Sils Maria”, „The Runaways: Prawdziwa historia” czy „Aniołki Charliego”. W 2010 roku otrzymała nagrodę BAFTA dla Największej aktorskiej nadziei kina.

Życie prywatne

Gwiazda wyznała, że jest osobą biseksualną. W 2009 roku związała się z kolegą z planu filmu „Zmierzch”, Robertem Pattinsonem. W 2012 roku zdradziła go z Rupertem Sandersem i związek aktorów zakończył się rok później. Aktorka spotykała się też z piosenkarką SoKo i Alicią Cargile. W 2016 roku związana była z modelką Victoria’s Secret, Stellą Maxwell. W 2019 roku zaczęła się spotykać ze stylistką Sarą Dinkin.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO