Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Kristen Stewart - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, plotki, partnerka

wikipedia.org

Kristen Stewart jest amerykańską aktorką, której międzynarodową sławę przyniosła rola Belli Swan w serii „Zmierzch”. W swoim czasie głośno było o jej związku z Robertem Pattinsonem. Aktorka ma na swoim koncie nagrodę Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizjnych, i należy do grona najbardziej utalentowanych gwiazd młodego pokolenia. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Kristen Stewart

Pełne imię i nazwisko: Kristen Jaymes Stewart
Data i miejsce urodzenia: 9 kwietnia 1990, Los Angeles
Zawód: aktorka
Partner: Robert Pattinson (2009-2013), Stella Maxwell (2016), Sara Dinkin (2019-)
Dzieci: brak
Wzrost: 165 cm
Waga: 53 kg
Instagram: @immstewart


Kariera

Kristen Stewart na ekranie zadebiutowała w 1999 roku w filmie telewizyjnym „Metamorfoza”. Pierwszą dużą rolę otrzymała w thrillerze „Azyl”, w którym wystąpiła u boku Jodie Foster. Film odniósł wielki sukces i wkrótce aktorka dostała angaż w dreszczowcu „Cold Creek Manor” z Sharon Stone w roli głównej. Pierwszą główną rolę zagrała w komedii „Łapcie tę dziewczynę”. Przełomowy dla jej kariery okazał się z kolei rok 2008, w którym wcieliła się w rolę głównej bohaterki w filmie „Zmierzch” będącym ekranizacją powieści Stephenie Meyer. Później aktorka przez długi czas była utożsamiana z rolą Belli Swan, jednak po pewnym czasie udało jej się zerwać z tym wizerunkiem. Dokonała tego między innymi za sprawą takich filmów jak „Sils Maria”, „The Runaways: Prawdziwa historia” czy „Aniołki Charliego”. W 2010 roku otrzymała nagrodę BAFTA dla Największej aktorskiej nadziei kina.

Życie prywatne

Gwiazda wyznała, że jest osobą biseksualną. W 2009 roku związała się z kolegą z planu filmu „Zmierzch”, Robertem Pattinsonem. W 2012 roku zdradziła go z Rupertem Sandersem i związek aktorów zakończył się rok później. Aktorka spotykała się też z piosenkarką SoKo i Alicią Cargile. W 2016 roku związana była z modelką Victoria’s Secret, Stellą Maxwell. W 2019 roku zaczęła się spotykać ze stylistką Sarą Dinkin.
Kristen Stewart – najlepsze filmy z udziałem aktorki, które warto obejrzećKristen Stewart jest jedną z najpopularniejszych gwiazd młodego pokolenia. Jej pierwszym poważnym filmowym występem była rola w thrillerze „Azyl” z 2002 roku. Za swoją kreację aktorską w filmie zebrała wiele pozytywnych recenzji, które otworzyły jej drzwi do udziału w kolejnych i coraz większych produkcjach. Z czasem zaczęła występować u boku największych hollywoodzkich aktorów. Nie ma jednak wątpliwości, że prawdziwy przełom w jej karierze przyniosła jej saga „Zmierzch”, w której przez lata wcielała się w rolę ukochanej tajemniczego wampira Edwarda. Rola ta przyniosła jej nie tylko światową sławę, ale również trwałe przypisanie do roli Belli, z którą do dziś jest mocno utożsamiana. Nie znaczy to jednak, że inne filmy z jej udziałem nie zasługują na uwagę. Przedstawiamy wam pięć filmów, które można uznać za jedne z ważniejszych w karierze gwiazdy:

1. „Zmierzch”, reż. C. Hardwicke (2008)

Film powstał w oparciu o głośną powieść autorstwa Stephanie Mayer o tym samym tytule. Przedstawia losy zwykłej i nieco zamkniętej w sobie nastolatki Belli, której rodzice są rozwiedzeni. W pewnym momencie dziewczyna przeprowadza się ze słonecznego Teksasu do spowitego mgłą i chmurami stanu Waszyngton, gdzie mieszka jej ojciec. Rozpoczyna naukę w nowej szkole, gdzie poznaje bladolicego i tajemniczego Edwarda. Między dwojgiem zaczyna rodzić się uczucie, jednak okazuje się, że Edward skrywa mroczną tajemnicę – jest wampirem. Oboje będą musieli włożyć wiele starań w to, żeby ich niebezpieczny romans przetrwał pomimo przeciwności losu.2. „Śmietanka towarzyska”, reż. W. Allen (2016)

Film przedstawia historię pochodzącego z Bronxu Bobby’ego, który jest wrażliwym romantykiem. Chłopak marzy o wielkiej karierze. Rusza więc w podróż do Los Angeles, gdzie zamierza rozpocząć pracę u swojego wujka Phila, który jest agentem największych hollywoodzkich gwiazd. Bobby poznaje tam uroczą i piękną sekretarkę Vonnie, w którą wcieliła się Kristen Stewart. Młody chłopak zupełnie traci głowę dla nowo poznanej dziewczyny. Nie zdaje sobie jednak zupełnie sprawy z tego, że ta relacja zupełnie odmieni jego życie i wywróci je do góry nogami.

3. „The Runaways: Prawdziwa historia”, reż. F. Sigismondi (2010)

Film przedstawia historię kultowego zespołu The Runaways, który powstał w 1975. Kristen Stewart zagrała w nim gitarzystkę Joan Jett, która razem z perkusistką Sandy West i Kari Krome założyła ten słynny i jeden z pierwszych zespołów rockowych w historii. Dziewczyny zostały wypatrzone przez producenta Fowleya, który poszukiwał powiewu świeżości. Znalazł to wszystko w członkiniach The Runaways, które przebrane w skóry, wyzywające ubrania i grające ostrą muzykę z miejsca przykuwały uwagę fanów oraz opinii publicznej. Grupa muzyczna szybko stała się popularna, jednak cena sławy okazała się dla niektórych z członkiń zespołu bardzo wysoka.4. „Królewna Śnieżka i Łowca”, reż. R. Sanders (2012)

Akcja filmu zaczyna się w momencie, gdy umiera matka Śnieżki. Zrozpaczony król szybko pragnie znaleźć nową żonę. Idealną kandydatkę odnajduje w pięknej Ravennie, która jest jeńcem pojmanym po jednej ze zwycięskich bitew. Zauroczony jej urodą, bierze ją za żonę. Wkrótce okazuje się, że bezwzględna kobieta marzy jedynie o zdobyciu władzy – zabija więc króla i więzi Śnieżkę (Kristen Stewart), która przewyższa ją urodą. Gdy dziewczynie udaje się wydostać z więzienia, zła królowa wysyła za nią bezwzględnego Łowcę, który ma ją przyprowadzić z powrotem żywą lub martwą.

5. „Sils Maria”, reż. O. Assayas (2014)

Film przedstawia historię popularnej aktorki Marii Enders, która jest właśnie u szczytu sławy. Kristen Stewart wcieliła się w postać jej asystentki Valentine, która razem z aktorką udaje się do alpejskiej miejscowości Sils Maria. Mieszka tam przyjaciel Marii, który jest znanym reżyserem. Gdy obie kobiety jadą pociągiem, otrzymują od żony reżysera wiadomość o jego przedwczesnej śmierci. Informacja ta wstrząsa do głębi Marią, która zadebiutowała niegdyś w jego sztuce – zagrała w niej młodą kobietę, która podstępnie wykorzystywała starszą szefową. Bohaterki przybywają więc na pogrzeb, po którym zgłasza się do nich młody reżyser. Zamierza on nakręcić film na podstawie sztuki zmarłego reżysera z Marią w roli głównej. Gdy aktorka zaczyna razem z Valentine czytać scenariusz, rodzi się między nimi szczególna więź.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO