Kim jest?

Liam Hemsworth - aktor z "Igrzysk Śmierci". Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, plotki

freep.com

Liam Hemsworth jest australijskim aktorem telewizyjnym i filmowym, który najbardziej znany jest ze swojego związku z kontrowersyjną Miley Cyrus. Chcecie dowiedzieć się więcej o Liamie? Przybliżymy wam jego postać.

Wszystko o: Liam Hemsworth

Pełne imię i nazwisko: Liam Keith Hemsworth
Data i miejsce urodzenia: 13 stycznia 1990, Melbourne
Zawód: aktorka
Partnerka: Miley Cyrus (2018-2020; rozwód)
Dzieci: brak
Wzrost: 191 cm
Waga: ok. 89 kg
Instagram: @liamhemsworth

Młodość

Liam jest jednym z trzech synów nauczycielki angielskiego Leonie i doradcy usług społecznych Craiga. Dorastał w Outback w Bulman. Ma dwóch starszych braci: Chrisa i Luka – obaj zostali aktorami. Kiedy miał 8 lat przeniósł się do Phillip Island, na południe od Melbourne, gdzie z braćmi nieustannie surfowali. Uczęszczał do Lion High School.
W 2009 roku przeniósł się do USA, aby kontynuować tutaj swoją karierę aktorską.


Kariera

Zanim został aktorem – pół roku pracował przy układaniu podłogi. W wieku 16 lat zaczął brać udział w przesłuchaniach do filmów i seriali, i ostatecznie zagrał m.in. w „Zatoce serc” czy w amerykańskiej operze mydlanej „Sąsiedzi”. Pojawił się również w dramacie „Zapowiedź” czy thrillerze „Piąty wymiar”.
Największą popularność przyniosły mu dwa filmy: „Ostatnia piosenka”, w której zagrał z Miley Cyrus, a także „Igrzyska Śmierci” z Jennifer Lawrence.

Życie prywatne

W latach 2009-2013 był związany z Miley Cyrus. Wrócili do siebie w 2015 roku, a w 2018 wzięli ślub. W 2019 roku doszło do separacji, a w 2020 roku rozwiedli się.
Dodaj komentarz2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO