Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Jennifer Lawrence - życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

wikipedia.org/Kurt Kulac

Jennifer Lawrence to amerykańska aktorka, której popularność przyniosły role w takich produkcjach jak „Igrzyska śmierci”, „Poradnik pozytywnego myślenia”, „American Hustle” czy „Joy”. Gwiazda jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym Oscara, Złotych Globów i nagrody BAFTA. Jest najmłodszą aktorką z czterema nominacjami do tej pierwszej statuetki. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Jennifer Lawrence

Pełne imię i nazwisko: Jennifer Shrader Lawrence
Data i miejsce urodzenia: 15 sierpnia 1990, Indian Hills, USA
Zawód: aktorka
Partner: Cooke Maroney (2019-)
Dzieci: brak
Wzrost: 174 cm
Waga: 62 kg
Instagram: brak


Kariera

Gdy Jennifer Lawrence miała 14 lat postanowiła zostać aktorką i poprosiła swoich rodziców, żeby znaleźli jej agenta w Nowym Jorku. Chociaż nie miała żadnego doświadczenia, uzyskała wysokie wyniki na przesłuchaniu w agencji aktorskiej. Wkrótce zadebiutowała w filmie Guillermo Arriagi „Granice miłości” z Charlize Theron i Kim Basinger. Za swoją rolę otrzymała w 2008 roku nagrodę dla najbardziej obiecującej aktorki podczas MFF w Wenecji. Później wystąpiła w serialu „Terapia domowa”, za który otrzymała Nagrodę Młodych Artystów. W 2010 roku zagrała w filmie „Do szpiku kości”, który przyniósł jej nominacje do Oscara, Złotego Globu, Satelity i Independent Spirit Awards. W ciągu kolejnych lat kariery gwiazda z powodzeniem występowała w kolejnych produkcjach, takich jak „X-Men: Pierwsza klasa” czy „Igrzyska śmierci”. W 2018 roku otrzymała Oscara za rolę w „Poradniku pozytywnego myślenia”.

Życie prywatne

Aktorka w 2018 roku związała się z dyrektorem galerii sztuki, Cooke’em Maroneyem. Rok później para zaręczyła się i pobrała.
Jennifer Lawrence – najlepsze filmy z udziałem gwiazdyJennifer Lawrence jest obecnie jedną z najbardziej rozchwytywanych hollywoodzkich aktorek. Gwiazda od dziecka marzyła o zrobieniu kariery aktorskiej i już w wieku 14 lat postanowiła zrobić pierwsze kroki w tym kierunku. Chociaż nie miała przygotowania ani doświadczenia, na pierwszych przesłuchaniach otrzymała bardzo wysokie wyniki. Jej pierwszą większą rolą była postać Lauren Pearson w serialu „Terapia domowa”. Przełomem w jej karierze okazał się z kolei film „Do szpiku kości”, w którym wcieliła się w rolę Derby Garnik. Za tę rolę była nominowana między innymi do Złotego Globu i Oscara. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktorki, które zdecydowanie warto zobaczyć:

1.„American Hustle”, reż. D. O. Russell (2013)

Film „American Hustle" przedstawia historię wyjątkowo inteligentnego oszusta Irvinga Rosenfelda, który na życie zarabia sprzedając sfałszowane obrazy, a także biorąc prowizję za pośrednictwo w fikcyjnych pożyczkach. Pewnego dnia poznaje Sydney Prosser, która zostaje jego kochanką i wspólniczką. Wszystko się komplikuje, gdy w ich biurze pojawia się agent FBI, Richie DiMaso. Zmusza on oszustów do wzięcia udziału w operacji antykorupcyjnej. Jednym z ich celów ma być szanowany polityk Carmine Polito. Sprawa przybiera nieoczekiwany obrót, gdy żona Irvinga, Rosalyn (Jennifer Lawrence), zaczyna sprawiać poważne kłopoty.2. „Poradnik pozytywnego myślenia”, reż. D. O. Russell (2012)

Nagrodzony Oscarem „Poradnik pozytywnego myślenia” opowiada o życiu Pata Solitano, który ma za sobą trudny okres – po tym jak stracił pracę, dom i żonę, wylądował w szpitalu psychiatrycznym. Po kilku miesiącach terapii Pat powraca do domu, a w stanięciu na nogi pomagają mu rodzice, Patrick i Dolores. Pat jest wyjątkowo zdeterminowany, żeby odbudować dawne relacje z żoną i wrócić do niej. Jego plany stają jednak pod znakiem zapytania w momencie, gdy spotyka piękną i tajemniczą Tiffany, którą zagrała Jennifer Lawrence.

3. „Pasażerowie”, reż. M. Tyldum (2016)

Akcja filmu „Pasażerowie" rozgrywa się w przyszłości. Jim Preston jest mechanikiem, który został wysłany w mającą trwać 120 lat podróż. Jej celem jest dotarcie do nowej planety, która ma zostać skolonizowana. Z pewnych tajemniczych powodów Jim budzi się z hibernacji o blisko 100 lat za wcześnie. Gdy już nie może znieść dłużej samotności, postanawia wybudzić ze snu piękną dziennikarkę Aurorę (Jennifer Lawrence). Wspólnie będą musieli stawić czoła wielu problemom, które pojawią się na pokładzie statku, a także ocalić życie pozostałych pasażerów. Pomału zacznie między nimi rodzić się uczucie.4. „Igrzyska śmierci”, reż. G. Ross (2012)

W „Igrzyskach śmierci” aktorka wcieliła się w postać Katniss, która pochodzi z jednego z najbiedniejszych regionów w państwie – Dwunastego Dystryktu. Pewnego dnia jej siostra zostaje wylosowana do udziału w Głodowych Igrzyskach, które są krwawym turniejem organizowanym przez bezwzględne władze. Katniss zgłasza się, żeby ją zastąpić. Wtedy musi opuścić rodzinę, żeby wziąć udział w brutalnych Igrzyskach, w których może przeżyć tylko jeden uczestnik. Katniss będzie musiała stoczyć prawdziwą walkę o przetrwanie, a także o swoje sumienie.

5. „Czerwona jaskółka”, reż. F. Lawrence (2018)

„Czerwona jaskółka" to ekranizacja bestsellerowej książki byłego agenta CIA Jasona Matthewsa opowiada o losach Dominiki Egorovy (w tej roli Jennifer Lawrence), która zostaje zmuszona przez rosyjskie służby do stania się specjalnie szkoloną uwodzicielką. Egorova przechodzi bezduszne szkolenie, podczas którego stara się nie zatracić swojej niezależnej osobowości. Wkrótce staje się jednym z najlepszych szpiegów. Jej pierwszym celem jest Nate Nash – agent CIA, który zajmuje się infiltracją rosyjskiego wywiadu. Między dwojgiem agentów zaczyna się rodzić skomplikowana relacja, która może zagrozić międzynarodowym sojuszom.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO