Kim jest?

Jennifer Lawrence – Katniss z „Igrzysk śmierci”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż

wikipedia.org/Kurt Kulac

Jennifer Lawrence to amerykańska aktorka, której popularność przyniosły role w takich produkcjach jak „Igrzyska śmierci”, „Poradnik pozytywnego myślenia”, „American Hustle” czy „Joy”. Gwiazda jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym Oscara, Złotych Globów i nagrody BAFTA. Jest najmłodszą aktorką z czterema nominacjami do tej pierwszej statuetki. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Jennifer Lawrence

Pełne imię i nazwisko: Jennifer Shrader Lawrence
Data i miejsce urodzenia: 15 sierpnia 1990, Indian Hills, USA
Zawód: aktorka
Partner: Cooke Maroney (2019-)
Dzieci: brak
Wzrost: 174 cm
Waga: 62 kg
Instagram: brak


Kariera

Gdy Jennifer Lawrence miała 14 lat postanowiła zostać aktorką i poprosiła swoich rodziców, żeby znaleźli jej agenta w Nowym Jorku. Chociaż nie miała żadnego doświadczenia, uzyskała wysokie wyniki na przesłuchaniu w agencji aktorskiej. Wkrótce zadebiutowała w filmie Guillermo Arriagi „Granice miłości” z Charlize Theron i Kim Basinger. Za swoją rolę otrzymała w 2008 roku nagrodę dla najbardziej obiecującej aktorki podczas MFF w Wenecji. Później wystąpiła w serialu „Terapia domowa”, za który otrzymała Nagrodę Młodych Artystów. W 2010 roku zagrała w filmie „Do szpiku kości”, który przyniósł jej nominacje do Oscara, Złotego Globu, Satelity i Independent Spirit Awards. W ciągu kolejnych lat kariery gwiazda z powodzeniem występowała w kolejnych produkcjach, takich jak „X-Men: Pierwsza klasa” czy „Igrzyska śmierci”. W 2018 roku otrzymała Oscara za rolę w „Poradniku pozytywnego myślenia”.

Życie prywatne

Aktorka w 2018 roku związała się z dyrektorem galerii sztuki, Cooke’em Maroneyem. Rok później para zaręczyła się i pobrała.
Dodaj komentarz2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO