Kim jest?

Kid Cudi – twórca hitu Pursuit Of Happiness. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

wikipedia.org/brinsknaps/CC BY-SA 2.0

Kid Cudi jest amerykańskim raperem, piosenkarzem oraz aktorem. Zrobiło się o nim głośno za sprawą takich utworów jak „Day ‘n’ Nite”, „Pursuit Of Happiness”, „Memories” czy „Just What I Am”. W 2012 roku otrzymał Grammy za wspólną pracę przy utworze „All of the Lights”. Współpracował z wieloma artystami, w tym z Kanye Westem i Davidem Guettą. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Kid Cudi

Pełne imię i nazwisko: Scott Ramon Seguro Mescudi
Data i miejsce urodzenia: 30 stycznia 1984, Cleveland, USA
Zawód: raper, wokalista, aktor
Partner: brak informacji
Dzieci: Vada Wamwene Mescudi (2010)
Wzrost: 174 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @kidcudi


Kariera

Kid Cudi zaczął rapować podczas nauki w szkole średniej. Następnie rozpoczął studia z filmoznawstwa na Uniwersytecie w Toledo, jednak po roku zrezygnował z dalszej edukacji, żeby skupić się na karierze muzycznej. W 2008 roku ukazało się jego pierwsze demo „A Kid Named Cudi”, którym zainteresował się Kanye West. Raper zaprosił Cudiego do współpracy nad płytą „808s & Heartbreak”, gdzie razem wykonali utwór „Welcome to Heartbreak”. W 2009 roku Cudi wystąpił w prowadzonym przez Snoop Dogga programie „Dogg After Dark”, w którym wykonał utwór „Day ‘n’ Nite”. W tym samym roku wydał swój debiutancki album studyjny zatytułowany „Man on the Moon: The End of Day”, który trafił na 4. pozycję zestawienia Billboard 200. Znalazły się na nim single „Day ‘n’ Nite”, „Make Her Say” oraz „Pursuit Of Happiness”, z których dwa pierwsze zapewniły raperowi trzy nominacje do nagród Grammy. W 2010 roku nagrał drugi album „Man on the Moon II: The Legend of Day”, a także założył zespół Wizard, przekształcony później w WZRD. Od tej pory muzyk wydał kolejne albumy solowe: „Indicud” (2013), „Satellite Flight: The Journey to Mother Moon” (2014), „Speedin’ Bullet to Heaven” (2015), „Passion, Pain & Demon Slayin’” (2016) oraz „Man on the Moon II: The Chosen” (2020).

Życie prywatne

Artysta pochodzi z Cleveland w Stanach Zjdnoczonych. Ma córkę, Vadę Wamwene Mescudi, która przyszła na świat w 2010 roku.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO