Kim jest?

Kanye West – kontrowersyjny amerykański raper. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

flickr.com/Jason Persse/CC BY-SA 2.0

Kanye West to amerykański raper, producent muzyczny i projektant mody, który należy do grona największych gwiazd muzyki pop. Popularność przyniosły mu między innymi takie hity jak „I Love It”, „All of the Lights”, „Stronger” czy „Flashing Lights”. Od lat ogromne zainteresowanie mediów wzbudza jego związek ze słynną celebrytką Kim Kardashian. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Kanye West

Pełne imię i nazwisko: Kanye Omari West
Data i miejsce urodzenia: 8 czerwca 1977, Atlanta, USA
Zawód: muzyk
Partnerka: Kim Kardashian (2014-)
Dzieci: North (2013), Saint (2015), Chicago (2018), Psalm (2019)
Wzrost: 173 cm
Waga: 75 kg
Instagram: @kanyewest_official


Kariera

Kanye West profesjonalną karierę muzyczną rozpoczął w 1996 roku, gdy wyprodukował osiem utworów na debiutancki album rapera Grava, „Down to Earth”. Cztery lata później Kanye związał się z wytwórnią Roc-A-Fella Records i zaczął produkować utwory dla znanych artystów, w tym między innymi dla Jaya-Z. W 2004 roku postanowił sam spróbować swoich sił jako raper i wydał swój debiutancki album „The College Dropout”. Rok później ukazał się drugi krążek „Late Registration”. Obie płyty odniosły duży komercyjny sukces. W 2007 roku raper wydał kolejną płytę „Graduation”, która pobiła rekordy sprzedaży i otrzymała osiem nominacji do nagród Grammy, z czego wygrała trzy statuetki. Znalazły się na niej między innymi takie utwory jak „Good Life”, „Can’t Tell Me Nothing”, „Flashing Lights” i „Homecoming”. Muzyk zajmuje się również projektowaniem mody, a jego ubrania są prezentowane na najważniejszych wybiegach świata.

Życie prywatne

Raper w 2014 roku ożenił się z amerykańską celebrytką Kim Kardashian. Para doczekała się czwórki dzieci - North (ur. 2013), Sainta (ur. 2015), Chicago (ur. 2018) oraz Psalma (ur. 2019). Kanye West od dłuższego czasu zmaga się z depresją. Wyznał, że w 2010 roku rozważał popełnienie samobójstwa. W 2018 roku zdiagnozowano u niego chorobę afektywną dwubiegunową.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO