Kim jest?

Katarzyna Glinka – Kasia z „Barw szczęścia”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner, dzieci

AKPA

Katarzyna Glinka to polska aktorka, której największą rozpoznawalność przyniosła rola Kasi Górki w serialu „Barwy szczęścia”. Jest również znana z takich produkcji filmowych jak „Och, Karol 2”, „Wkręceni” czy „Wyjazd integracyjny”. Aktorka była także uczestniczką licznych programów telewizyjnych, w tym „Tańca z gwiazdami” i „Twoja twarz brzmi znajomo”. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Katarzyna Glinka

Data i miejsce urodzenia: 19 kwietnia 1977, Świdnica
Zawód: aktorka
Partner: Przemysław Gołdon (rozwód), Jarosław Bieniecki (2019-)
Dzieci: Filip (2012), Leo (2020)
Wzrost: 162 cm
Waga: 47 kg
Instagram: @katarzynaglinka


Kariera

Katarzyna Glinka w 2001 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Na scenie zadebiutowała rok później w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Od 2008 roku związana jest z warszawskim Teatrem Kwadrat. W 2007 roku otrzymała rolę Kasi w serialu „Barwy szczęścia”. Aktorka znana jest również z wielu innych popularnych produkcji telewizyjnych, takich jak „Samo życie”, „Klan”, „Na dobre ni na złe”, „Pierwsza miłość” czy „Kryminalni”. W 2001 roku była nominowana do Złotej Kaczki za występ w komedii „Och Karol 2”. Gwiazda wystąpiła też między innymi w filmach „Wkręceni” i „Wyjazd integracyjny”. Glinka brała udział w programach „Gwiazdy tańczą na lodzie”, „Taniec z gwiazdami” oraz „Twoja twarz brzmi znajomo”. W latach 2008-2009 współprowadziła teleturniej „Fort Boyard”.

Życie prywatne

Aktorka początkowo była związana z Przemysławem Gołdonem, z którym ma syna Filipa (ur. 2012). W 2019 roku zaręczyła się z Jarosławem Bienieckim. W 2020 roku na świat przyszedł ich syn Leo.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO