Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Jamie Lee Curtis - najlepsze filmy, w których zagrała. Top 5 najważniejszych ról aktorki. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

"Na noże"/Materiały prasowe

Jamie Lee Curtis należy do grona najbardziej znanych amerykańskich gwiazd kina. Pochodzi z artystycznej rodziny – jej rodzice, Janet Leigh i Tony Curtis, byli aktorami. Początkowo zamierzała studiować prawo, ale po pierwszym semestrze porzuciła studia, żeby rozpocząć karierę aktorską. Rozpoczęła ją w 1977 roku, gdy wystąpiła gościnnie w jednym z odcinków serialu kryminalnego „Columbo” zatytułowanym „Test na inteligencję”. Wkrótce zaczęła grywać w serialach „Aniołki Charliego” oraz „Statek miłości”. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1978 roku w horrorze „Halloween” Johna Carpentera, w którym wcieliła się w postać Laurie Strode. Film okazał się wielkim sukcesem i przyniósł Curtis pierwszy duży rozgłos. Następnie aktorka zagrała w kilku kolejnych horrorach, takich jak „Mgła” czy „Bal maturalny”. Od kina grozy udało jej się nieco odejść w 1983 roku za sprawą komedii „Nieoczekiwana zmiana miejsc”, w której wcieliła się w prostytutkę Ophelię. Kreacja stworzona w filmie przyniosła jej nagrodę BAFTA. W 1994 roku Curtis otrzymała Złoty Glob za rolę w „Prawdziwych kłamstwach”.


Jamie Lee Curtis - najlepsze filmy

1. „Prawdziwe kłamstwa”, reż. J. Cameron (1994)

2. „Halloween”, reż. J. Carpenter (1978)

3. „Nieoczekiwana zmiana miejsc”, reż. J. Landis (1983)

4. „Na noże”, reż. R. Johnson (2019)

5. „Rybka zwana Wandą”, reż. C. Crichton (1988)

Jeśli chcecie poznać więcej filmów z udziałem aktorki, koniecznie obejrzyjcie komedię „To znowu Ty”. Fanom serii „Halloween” polecamy z kolei „Halloween II” oraz nową wersję „Halloween” z 2018 roku.


Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO