Kim jest?

Ian Somerhalder - charakterny wampir. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Materiały promocyjne serialu

Ian Somerhalder to amerykański aktor telewizyjny, producent filmowy i model. Najbardziej znany ze swojej roli Damona Salvatore w serialu "Pamiętniki wampirów". Jak dobrze go znacie? 

Wszystko o: Ian Somerhalder 

Pełne imię i nazwisko: Ian Joseph Somerhalder 
Data i miejsce urodzenia: 8 grudnia 1978, Covington 
Zawód: aktor, model, producent filmowy 
Partnerka: Nikki Reed (żona od 2015-obecnie)
Dzieci: Bodhi Soleil Reed Somerhalder (2017)
Wzrost: 177 cm 
Waga: ok. 71 kg 
Instagram: @iansomerhalder

Wczesne lata 

Urodził się 8 grudnia 1978 roku. Ma dwójkę rodzeństwa - starszego brata Roberta i młodszą siostrę Robyn. Uczęszczał do szkoły publicznej w Mandeville, w stanie Luizjana. W wieku 10 lat rozpoczął karierę jako model, reklamując m.in. Versace, Calvina Kleina czy Gucci. W wieku od 10 do 13 lat prezentował ubrania na pokazach m.in. w Nowym Jorku czy Mediolanie. W wieku 17 lat zdecydował się na aktorstwo i na małym ekranie zadebiutował w 1997 roku. 


Kariera 

Gościnnie występował w produkcji "Miasto na luzie", a w 1998 roku zadebiutował na dużym ekranie w komedii Woody'ego Allena "Celebrity". Był obsadzany m.in. w produkcjach "Młodzi Amerykanie" czy "Prawo i bezprawie". Swoją popularność zawdzięcza dwóm produkcjom - "Zagubionym", a także serialowi "Pamiętniki wampirów", gdzie wcielał się w rolę Damona Salvatore. 

Życie prywatne 

Niegdyś związany był m.in. z Niną Dobrev (2010-2013), a także Ashley Greene. W 2014 związał się z Nikki Reed, z którą ożenił się 26 kwietnia 2015 roku. 25 lipca 2017 roku na świat przyszła ich córka - Bodhi Soleil Reed Somerhalder. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO