Nie tylko komedie romantyczne

Reese Witherspoon - najlepsze filmy z udziałem aktorki. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról

Reese Witherspoon jest jedną z najbardziej charakterystycznych twarzy amerykańskiego kina. Chociaż grała w wielu gatunkach filmowych, najbardziej zasłynęła z ról w komediach romantycznych. Na wielkim ekranie zadebiutowała w 1991 roku w filmie „Dziki kwiat”. Od tego czasu wystąpiła w ponad czterdziestu produkcjach. Od lat znajduje się w grupie najlepiej zarabiających hollywoodzkich aktorek. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym Oscara za film „Spacer po linie”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem gwiazdy, które warto zobaczyć:

1. „Spacer po linie”, reż. J. Mangold (2005)

Film „Spacer po linie” opowiada o życiu Johnny’ego Casha, muzyka country, który zmarł w 2003 roku. Ukazuje je niemal od początku – od dzieciństwa spędzonego na plantacji bawełny. Cash miał trudne stosunki z ojcem, który obwiniał go o śmierć swojego starszego syna. Piosenkarz zupełnie zrewolucjonizował muzykę i podbił nie tylko amerykański, ale również światowy rynek. Po pewnym czasie stał się prawdziwym symbolem muzyki country. Kariera wiele go jednak kosztowała – wpędziła go między innymi w uzależnienie od narkotyków. Jego siłą w walce z własnymi słabościami była miłość do June Carter, w której rolę wcieliła się Witherspoon.

wikipedia.org

2. „Vanity Fair. Targowisko próżności”, reż. M. Nair (2004)

Oparty na XIX-wiecznej powieści Williama Makepeace Thackeraya film „Vanity Fair. Targowisko próżności” pokazuje obraz angielskiego społeczeństwa okresu wojen napoleońskich. Główną bohaterką jest piękna, ambitna i wyrachowana Becky Sharp, która jest córką niezbyt popularnego malarza i chórzystki. Zostaje osierocona w młodym wieku, tracąc szanse na awans w drabinie społecznej. Dziewczyna postanawia jednak nie rezygnować ze swoich marzeń i nie licząc się z uczuciami innych osób zaczyna szturmem podbijać salony brytyjskiej elity. Na swojej drodze napotyka jednak wiele przeszkód stawianych jej przez to bardzo zamknięte środowisko.

3. „Legalna blondynka”, reż. R. Luketic (2001)

W filmie „Legalna blondynka" aktorka zagrała Elle Woods, która jest… typową blondynką. Jej ulubionym kolorem jest różowy, jest specjalistką w dziedzinie mody oraz kosmetyków i pochodzi z amerykańskiej klasy średniej. Gdy do szczęścia brakuje jej już tylko oświadczyn swojego chłopaka Warnera, ten zamiast poprosić ją o rękę, zrywa z Elle twierdząc, że potrzebuje bardziej dojrzałej i inteligentnej kandydatki na żonę. Ta sytuacja wstrząsa Elle do tego stopnia, że żeby odzyskać Warnera, postanawia zostać studentką prawa. Gdy już trafia na uniwersytet, wszystko zaczyna się komplikować – środowisko uczelniane jej nie akceptuje, a Warner zdążył się już oświadczyć innej dziewczynie.


4. „Dzika droga”, reż. J. Vallée (2014)

Film „Dzika droga” został oparty na książce o tym tytule autorstwa Cheryl Strayed. Przedstawia osobistą historię pisarki, w której postać wcieliła się Reese Witherspoon. Ostatnie lata nie były dla Cheryl łatwe. Przez długi czas bezsilnie patrzyła, jak jej matka zmaga się z chorobą nowotworową. W końcu przegrała walkę z chorobą, a wraz z jej śmiercią wszystko w życiu Cheryl zaczęło się sypać. Jej pozornie szczęśliwe małżeństwo się rozpadło, a Cheryl popadła w uzależnienie od heroiny. W pewnym momencie podjęła decyzję, że musi coś zrobić z tą zmierzającą do katastrofy sytuacją. Zdecydowała się samotnie przejść liczący ponad tysiąc mil szlak Pacific Crest Trail, na którym stoczyła walkę o nowe życie.

5. „Woda dla słoni”, reż. F. Lawrence (2011)

„Woda dla słoni" opowiada o Jacobie Jankowskim, który jest studentem weterynarii. Z powodu pewnych dramatycznych wydarzeń musi porzucić studia tuż przed uzyskaniem dyplomu. Niezwykły zbieg okoliczności sprawia, że przyłącza się do wędrownego cyrku, w którym zaczyna pracować jako weterynarz. Poznaje tam Marlenę (Reese Witherspoon), która zajmuje się ujeżdżaniem koni i jest żoną właściciela cyrku, Augusta. Oboje się w sobie zakochują, co sprawia, że zazdrosny i wybuchowy mąż Marleny zaczyna śledzić ich każdy krok.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO