Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Diane Keaton. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, filmy i seriale

wikipedia.rog

Diane Keaton to amerykańska aktorka, reżyserka i producentka filmowa, która zasłynęła rolami m.in. w "Ojcu chrzestnym" czy "Annie Hall". Zobaczcie, jak wiele o niej wiecie. 

Wszystko o: Diane Keaton 

Pełne imię i nazwisko: Diane Hall 
Data i miejsce urodzenia: 5 stycznia 1946, Los Angeles 
Zawód: aktorka, reżyserka, producentka filmowa 
Partner: Woody Allen, Al Pacino
Dzieci: Dexter, Duke
Wzrost: 169 cm 
Waga: ok. 57 kg 
Instagram: @diane_keaton

Wczesne lata 

Keaton urodziła się w Los Angeles, jako córka Dorothy Deanne i Johna Newtona Ignatiusa "Jacka" Halla. W 1964 roku ukończyła Santa Ana High School in Santa Ana, w Kalifornii. Często grała w szkolnych występach i przedstawieniach. Studiowała w Santa Ana College, a później w Orange Coast College, ale rzuciła studia po roku, żeby zająć się aktorstwem. 


Kariera 

Swoją karierę zaczynała na scenach teatralnych. Pierwszą dużą rolę otrzymała w inscenizacji musicalu "Hair" na Broadwayu. W 1970 roku poznała Allena, który chętnie obsadzał ją w swoich przedstawieniach, a potem filmach. W 1972 roku zagrała w "Ojcu chrzestnym", co kompletnie zmieniło jej aktorską karierę. Otrzymała Oscara za rolę w filmie "Annie Hall". Grała również w takich produkcjach jak "Lepiej późno niż później" czy "Pokój Marvina". 

Życie prywatne 

Spotykała się z Woodym Allenem i Al Pacino, a także Warrenem Beattym. Nigdy nie wyszła za mąż. Ma dwójkę adoptowanych dzieci: córkę Dexter (adoptowana w 1996) i syna Duke'a (2001). 


Diane Keaton - najlepsze filmy i seriale 

Diane Keaton jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich gwiazd kina. Początkowo występowała w teatrze. Pierwszą dużą rolę otrzymała w musicalu „Hair” wystawianym na Broadwayu. Przełom w jej karierze nastąpił w 1970 roku, gdy wystąpiła w sztuce Woody’ego Allena „Zagraj to jeszcze raz, Sam”. Przedstawienie okazało się wielkim sukcesem i przyniosło aktorce rozpoznawalność. Wtedy również rozpoczął się jej związek z Allenem, w którego produkcjach występowała w ciągu kolejnych lat. Kolejnym ważnym momentem w jej karierze było otrzymanie angażu do filmu „Ojciec chrzestny” Francisa Forda Coppoli. Produkcja okazała się jednym z większych przebojów w historii kina. W 1978 roku Keaton dostała rolę w filmie „Annie Hall”, za którą otrzymała nagrodę Akademii Filmowej. Gwiazda ma na swoim koncie również kilka sukcesów reżyserskich. W 1987 roku wyreżyserowała swój pierwszy film dokumentalny „Heaven”. Z kolei w 1995 roku zrealizowała swój pierwszy film fabularny „Unstrung heroes”, który okazał się prawdziwym kinowym hitem.

1. „Ojciec chrzestny”, reż. F. Coppola (1972)
2. „Lepiej późno niż później”, reż. N. Meyers (2003)
3. „Annie Hall”, reż. W. Allen (2009)
4. „Pokój Marvina”, reż. J. Zaks (1997)
5. „Zmowa pierwszych żon”, reż. H. Wilson (1996)

Macie już za sobą wszystkie filmy z Diane Keaton? Jeśli tak, koniecznie zobaczcie kolejne niezwykłe produkcje, takie jak „Wszystkie odloty Cheyenne’a” oraz „Karski i władcy ludzkości”. Porządną dawkę rozrywki zapewni wam z kolei film „Scott Pilgrim kontra świat”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO