Data premiery pozostanie bez zmian?

„Avatar 2” - James Cameron wznowił prace nad filmem!

Jeszcze przed wybuchem pandemii rozpoczęto prace nad drugą częścią „Avatara”. Z powodu wprowadzonych ograniczeń, ekipa musiała przerwać zdjęcia do filmu, które odbywały się w Nowej Zelandii. Reżyser produkcji James Cameron mówił wówczas, że chciałby powrócić do pracy tak szybko, jak to tylko możliwe. Zapewniał też, że z powodu opóźnień w pracach nie zamierza jeszcze podejmować decyzji o przesunięciu daty premiery nowej odsłony filmu. Wszystko wskazuje na to, że filmowiec dotrzymał słowa - niedawno pojawiły się informacje, że ekipa drugiej części „Avatara” otrzymała pozwolenie na powrót do Nowej Zelandii. Teraz okazuje się, że twórcy wznowili już prace na planie.

"Avatar"/Materiały promocyjne

Producent serii „Avatar”, Jon Landau, poinformował w mediach społecznościowych, że po odbyciu czternastodniowej kwarantanny powrócił już z Jamesem Cameronem na plan „Avatara 2”. Na swoim instagramowym profilu zamieścił zdjęcie z pierwszego po przerwie dnia zdjęciowego w Nowej Zelandii.

Przedsięwzięcie na wielką skalę

James Cameron do tej pory nie zdradził szczegółów fabuły drugiej odsłony „Avatara”. Wiadomo jedynie, że Neytiri i Jake założą rodzinę, ale z powodu pewnych niespodziewanych okoliczności zostaną zmuszeni do opuszczenia swojego miejsca zamieszkania na Pandorze. Wyruszą więc w podróż, podczas której poznają zupełnie nowe planety. Należy przy tym zaznaczyć, że twórcy „Avatara” nie pracują obecnie jedynie nad drugą odsłoną filmu. Przedsięwzięcie ma o wiele większą skalę - zdjęcia są kręcone jednocześnie do czterech kolejnych części produkcji. Premiera drugiej odsłony „Avatara” jest zaplanowana na 17 grudnia 2021 roku i twórcy twierdzą, że nie ulegnie ona zmianie. Każda kolejna część ma się ukazywać co dwa lata. Premiera piątej i ostatniej części filmu ma się odbyć 17 grudnia 2027 roku.

Nie możecie się doczekać nowego „Avatara”? W tym czasie zachęcamy do obejrzenia „Power Rangers” i „Osobliwego domu pani Peregrine”. W świat niezwykłych krain przeniesie was także animowany film „Dorothy of Oz”.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Used my iPhone to snap a picture of our first shot back in production on the Avatar sequels.

Post udostępniony przez Jon Landau (@jonplandau)Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO