Najciekawsze produkcje

Najlepsze filmy o dziennikarzach

Dziennikarze są bardzo często bohaterami filmów. Szczególnie dziennikarze śledczy. Dobrze opowiedziana historia o dziennikarzach, ich śledztwach dziennikarskich, potrafi być naprawdę niesamowicie ciekawa. Wybraliśmy pięć filmów, które doskonale obrazują pracę dziennikarza, ich ogromną odpowiedzialność. Są naprawdę godne zobaczenia. 

Dziewczyna z tatuażem 

Film opowiada o dziennikarzu śledczym, który został oskarżony o zniesławienie. Niespodziewanie Mikael Blomkvist otrzymuje nietypowe zlecenie od właściciela koncernu przemysłowego - Henrika Vangera. Dziennikarz ma zająć się sprawą sprzed 40 lat. To sprawa tajemniczego zniknięcia 16-letniej Harriet Vanger. Nie wie jednak, że każdy jego krok będzie śledzony przez tajmniczą hakerkę, która wykonuje to na zlecenie Vangera. Tymczasem na jaw wychodzą różne informacje, które mocno się łączą z teraźniejszością... "Dziewczyna z tatuażem" powstała na podstawie bestsellerowej książki Stiega Larsona o tytule "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". 

Materiały promocyjne filmu

Pierwsza strona 

Film opowiada o Stephenie Glassie, który jest młodym dziennikarzem, piszącym ciekawe teksty, mocne i kontrowersyjne. Wszyscy doceniają i podziwiają jego talent. Traktowany jako objawienie współczesnego dziennikarstwa szybko spadł z piedestało. Stało się tak, ponieważ jeden z dziennikarzy, z konkurencyjnej gazety, znalazł sporo nieścisłości w jego tekstach. Okazało się, że większość jego wywiadów i tekstów była fabrykowana, a przytaczane fakty - zmyślane. Film "Pierwsza strona" został oparty na faktach. 

Zodiak 

"Zodiak" to historia o seryjnym mordercy, który posługiwał się takim przydomkiem. Grasował on w San Francisco na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego stulecia. Przesyłał on policji i dziennikarzom zaszyfrowane wiadomości. Tożsamość mordercy starali się ustalić wszyscy dziennikarze, którzy pracowali w "San Francisco Chronicle". Jest to dokładnie historia rysownika, którego nikt nie traktował poważnie, a który najbardziej zbliżył się poprawnie... 


Wszyscy ludzie prezydenta 

Niesamowity film z 1976 roku, który opowiada o najgłośniejszym śledztwie dziennikarskim we współczesnej historii USA. Dwójka reporterów Washington Post trafia na sensacyjne informacje, które dotyczą włamania do siedziby partii Demokratów w 1972 roku. Ślady prowadzą do... Białego Domu. Oto kulisy afery Watergate, która doprowadziła do rezygnacji z urzędu prezydenta USA Richarda Nixona. "Wszyscy ludzie prezydenta" to jeden z najpopularniejszych produkcji o dziennikarzach i dziennikarstwie. 

Spotlight

"Spotlight" to kolejny, doskonały film o dziennikarzach i prowadzonych śledztwach dziennikarskich. Filmowy zapis historii, która wydarzyła się naprawdę. Dziennikarze śledczy, nagrodzeni Pulitzerem, dotarli do przerażających i szokujących danych na temat konsekwentnie tuszowanej siatki pedofilskiej w Kościele Katolickim, która składała się z ponad 70 księży. Odkrycia dziennikarzy były jedynie wierzchołkiem góry lodowej... 

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO