Zegarek sennik. Znaczenie snów. O czym mówi sen o zegarku? Symbolika i interpretacja snów

Zegarek jest przede wszystkim symbolem upływającego czasu. Wiszący na ścianie lub noszony na przedramieniu odmierza nieuchronnie mijające sekundy, minuty i godziny. Bardzo często pojawia się on także w snach, w których jego symbolika nie jest jednoznaczna. Sny pokazują nam rzeczywistość w krzywym zwierciadle – uwypuklają problemy i znaki, na których nie skupiamy się w codziennym życiu. Jak interpretować zegar, który pojawia się w naszym śnie?
Zegarek jest symbolem punktualności – być może właśnie konieczność popracowania nad tą cechą sugeruje nam sen. Tykający zegarek zapowiada natomiast konieczność zmierzenia się z nieuchronnie zbliżającym się wydarzeniem.

Śniący się zegarek może mieć szczególne znaczenie symboliczne dla kobiet. Uciekający czas może być symbolem ostatniego dzwonka na znalezienie partnera, założenie rodziny lub urodzenie dziecka. Kobiety, które borykają się na przykład z problemami z zajściem w ciążę mogą odbierać go nawet jako koszmar.

Zegarek na własnym przedramieniu jest symbolem nieuchronnych wydarzeń – wchodzenia w dorosłość, powrotu z urlopu lub zmierzenia się z problemami, od których uciekaliśmy. Zegarek znajdujący na ręku innej osoby w naszym śnie, może oznaczać, że czujemy się od kogoś zależni i to on rozdaje karty.

Złoty zegarek jest zwiastunem bogactwa, szyku i elegancji. Często śni się osobom o wysokim statusie społecznym. Zegar zabytkowy lub antyczny może oznaczać konieczność zmierzenia się z problemami z przeszłości.


Nowsze artykuły

Latanie
Samolot
Ślub
Kobieta
Gwałt

Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO