Nowa konsola Microsoftu

Xbox Series X kiedy premiera? Specyfika i przewidywana cena nowej konsoli Microsoftu

Rok 2020 może być wyjątkowo udany zwłaszcza dla społeczności graczy, która doczeka się premiery wielu nowych tytułów i konsol nowej generacji. To właśnie te drugie budzą spore zainteresowanie – mowa oczywiście o PlayStation 5 i Xbox Series X, które mają pojawić się na rynku w drugiej połowie roku. Niedawno poznaliśmy znacznie więcej szczegółów dotyczących konsoli Microsoftu. Znamy już między innymi datę premiery, specyfikację i prawdopodobną cenę urządzenia. Jedną z gier na start nowej konsoli prawdopodobnie zostanie tytuł  Halo Infinite, który należy do serii od dawna kojarzonej właśnie z Xboxem. 

Materiały prasowe

Konsola będzie stosunkowo duża – jej wymiary to 301 x 151 x 151 mm. Urządzenie ważyć będzie około 4,5 kilograma. Nowy Xbox będzie czarnym prostopadłościanem, który łączy w sobie mocne komponenty i designerski wygląd.

Xbox Series X – specyfikacja i cena

Na razie nie znamy oficjalnej ceny w dniu premiery – analitycy jednak już teraz mają swoje przypuszczenia. Według nich nowa konsola Microsoftu kosztować powinna około 400 dolarów (przy obecnym kursie to około 1650-1700 złotych). Urządzenie będzie obsługiwać nowe technologie takie jak chociażby ray-tracing. Czy jest to wygórowana cena? Możecie sami ocenić w oparciu o specyfikację sprzętu, która została podana do publicznej wiadomości i prezentuje się następująco:

Procesor: 8-rdzeniowy Zen 2 3.8GHz (3.6GHz z SMT)
Procesor graficzny: 12 TFLOPs, 52 CUs z 1.825GHz
Pamięć operacyjna: 16 GB GDDR6
Pamięć wewnętrzna: 1TB Custom NVME SSD
Pamięć dodatkowa: Karta 1TB
Dysk zewnętrzny: USB 3.2 HDD
Napęd optyczny: 4K UHD Blu-ray
Wydajność: w 4K 60-120 fps

Zamierzacie kupić nowego Xboxa? A może jesteście fanami jego konkurencji z Sony? Dajcie znać w komentarzachKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO