Granie przez przeglądarkę

Xbox Cloud Gaming – zagrać możemy w chmurze

Gracze to dzisiaj ogromna społeczność, która z całą pewnością nie mogą obecnie narzekać na brak możliwości rozwoju swojej pasji. Dobrym przykładem jest tutaj Xbox Game Pass – plan subskrypcyjny Microsoftu, która wydaje się obecnie najatrakcyjniejszą z punktu widzenia graczy. Opłata pozwala nam na dostęp do dziesiątek gier (warto w tym miejscu powiedzieć, że żadna inna platforma nie ma ich w swoim abonamencie aż tylu). Do tego dochodzi funkcjonalność w postaci możliwości gry w chmurze. Do tej pory możliwe było to na Androidzie – teraz opcja ta trafiła na PC i urządzenia Apple.

Xbox Cloud Gaming

Do streamingowej rozgrywki w chmurze wykorzystywane mają być specjalne Xboxe Series X – dzięki temu graczom ma zostać dostarczona rozgrywką w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę. 

Jak skorzystać z usługi?

Niektórzy mieli dostęp do Xbox Cloud Gaming na PC już wiosną – teraz dostępna jest ona dla wszystkich. Niezbędne do skorzystania z usługi jest posiadanie abonamentu Xbox Game Pass Ultimate (w momencie pisania tego tekstu 3-miesięczny dostęp można wykupić za 4 złote). Obecnie możemy uruchomić usługę na PC (przy pomocy przeglądarek Edge, Chrome lub Safari) oraz na urządzeniach mobilnych firmy Apple. Pamiętać należy także o tym, że do ogrywania produkcji niezbędny jest kontroler (część gier posiada jednak wsparcie dla sterowania dotykowego). Zamierzacie skorzystać z usługi? Podzielcie się z nami swoją opinią. Poniżej możecie natomiast obejrzeć zwiastun usługi. 

Sprawdź również - PES 2022: otwarta beta


Może zainteresują Cię także:


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO