Poradnik

Urządzenia, które pomogą Ci w codziennych porządkach

Aby ułatwić sobie codzienne sprzątanie mieszkania, warto zaopatrzyć się w praktyczne urządzenia, dzięki którym czynność ta stanie się szybka i przyjemna. Oto propozycje nowoczesnych sprzętów, które znaleźć powinny znaleźć się w każdym domu.

| Artykuł partnerski

Materiały partnerów

Mop parowy — co to takiego?

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się urządzenie, jakim jest mop parowy. Od klasycznej jego wersji różni się ona tym, iż wyposażony jest on w pompę oraz grzałkę. Sprawia to, że znajdująca się zbiorniku woda jest podgrzewana, co przyczynia się do emisji gorącej pary. Urządzenia tego typu są niezwykle łatwe w obsłudze. By móc z nich korzystać, wystarczy napełnić je wodą, podłączyć do prądu i włączyć. Są one w stanie pozbyć się nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń, bez konieczności stosowania chemicznych detergentów. Po umyciu nimi podłogi, jest ona natychmiast sucha — nie trzeba tu czekać na jej wyschnięcie, z czym mamy do czynienia w przypadku klasycznych mopów. W gospodarstwach domowych najlepiej sprawdzać będą się mopy wyposażone w płaską końcówkę. W produkcji takich sprzętów specjalizuje się między innymi firma Karcher.

Mopy parowe są urządzeniami niezwykle wszechstronnymi. Z ich pomocą z łatwością wyczyścić można różne powierzchnie. Urządzenia te świetnie sprawdzać będą się podczas sprzątania łazienki czy kuchni. Są one w stanie usunąć brud z płytek, paneli, linoleum czy kamiennych posadzek. Mopy wykorzystywać można w czasie mycia schodów, fug, a nawet okien i wszelkiego rodzaju powierzchni szklanych. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by po sprzęt ten sięgnąć wówczas, gdy chcemy odświeżyć znajdujące się w salonie meble wypoczynkowe lub tapicerkę w samochodzie. Mop parowy pomoże nam także pozbyć się plam na dywanach.

Poszczególne dostępne na rynku mopy różnić mogą się od siebie całym szeregiem parametrów. Zalicza się do nich między innymi moc. Im jest ona wyższa, tym urządzenie będzie w stanie szybciej generować parę. Godne polecenia są między innymi modele, których moc przekracza 1500 W. Równie istotny jest rodzaj głowicy. Warto, by była ona miękka — będzie wówczas w stanie dotrzeć nawet do najtrudniej dostępnych zakamarków. Nie bez znaczenia jest również pojemność urządzenia. Gdy jest ona wyższa, nie będzie konieczne przerywanie sprzątania w celu uzupełnienia zbiornika wodą. Jeżeli mop parowy ma być wykorzystywany do czyszczenia ścian, należy zwrócić uwagę na parametr, jakim jest waga urządzenia. Bardziej zaawansowane modele marek, takich jak chociażby Karcher posiadać mogą różne tryby działania. Pozwala to na dopasowanie poszczególnych parametrów do czyszczenia podłóg, ścian, okien czy tapicerki.

Więcej praktycznych informacji na temat mopów parowych znaleźć można na stronie https://aniaradzi.pl/porady/mop-parowy-karcher-modele-opinie-uzytkownikow-ceny-dodatkowe-informacje/.

Odkurzacz samojezdny — dlaczego warto go kupić?

Kolejnym urządzeniem, które znaleźć powinno się w każdym domu jest odkurzacz samojezdny. Najprościej opisać można go jako sprzęt, który porusza się samodzielnie po podłodze, usuwając zabrudzenia. Jego działanie bazuje na zestawie czujników oraz stosownych algorytmach ruchu i sprzątania. Sprawia to, że taki odkurzacz nie zderzy się ze ścianą czy nie spadnie ze schodów w trakcie sprzątania.

W skład takiego zestawu, poza odkurzaczem samojezdnym wchodzi stacja dokująca, która wykorzystuje podczerwień w celu naprowadzenia urządzenia do miejsca, w którym naładowany zostanie akumulator. Odkurzacze samojezdne mają okrągły kształt, a w ich bocznej części znajduje się szczotka odpowiadająca za gromadzenie brudu znajdującego się w kątach danego pomieszczenia. Wszystkie zebrane śmieci umieszczane są we wbudowanym pojemniku, co sprawia, że nie ma tutaj konieczności stosowania worków. Wystarczy pamiętać o regularnym jego opróżnianiu. W sklepach spotkać można również odkurzacze piorące wyposażone w dodatkowe ściereczki i nakładki, które są w stanie niezwykle skutecznie umyć podłogę.

Chcąc dowiedzieć się nieco więcej na temat odkurzaczy samojezdnych, warto zajrzeć na stronę:  https://aniaradzi.pl/porady/odkurzacz-samojezdny-irobot-i-inne-marki-cena-opinie-skutecznosc/.


Praktyczne myjki do okien

Osoby, które chcą usprawnić wykonywanie czasochłonnej czynności, jaką jest mycie szyb, zaopatrzyć powinny się w myjkę do okien. Jest to urządzenie niezwykle wydajne, które nie wymaga stosowania dodatkowych detergentów. Do jego zalet zaliczyć można również łatwość obsługi oraz fakt, że jest ono przyjazne dla środowiska. 1 naładowanie takiej myjki (trwa ono przeważnie od 2 do 4 godzin) pozwala na umycie do 150 metrów kwadratowych okien. Nie sposób nie wspomnieć tutaj również o jej niskiej wadze oraz cichej pracy.

Na rynku spotkać można się z myjkami wyposażonymi w szereg dodatkowych akcesoriów ułatwiających mycia okien. Zalicza się do nich między innymi dodatkową nasadkę z mikrofibry czy drążek, który może okazać się niezwykle pomocny podczas mycia wysokich okien czy ich wersji dachowej.

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO