Jest stanowisko Apple

Uniwersalna ładowarka do wszystkich urządzeń. Apple nie chce wprowadzenia regulacji KE

Nie ma lepszego rozwiązania zarówno dla konsumentów, jak i ekologii, jak wprowadzenie na rynek uniwersalnych ładowarek, które pasowałyby do wszystkich urządzeń, jakie posiadamy. Stworzenie takiej ładowarki jest jak najbardziej możliwe i z tego rodzaju postulatem do producentów elektroniki wystąpiła ostatnio Komisja Europejska. W związku z rozpoczętą w tej sprawie debatą, na Twitterze wypowiedziała się europosłanka Róża Thun:

Na całym świecie powstaje około 50 mln ton e-odpadów rocznie, średnio ponad 6 kg na osobę. Musimy ograniczyć mnożenie tych elektrośmieci - zarówno ze względu na środowisko, jak i na komfort naszego życia!

Fotografia poglądowa

13 stycznia odbyła się w Komisji Europejskiej debata w sprawie wprowadzenia nowych zasad dotyczących przemysłu elektronicznego. Część eurodeputowanych stwierdziła, że potrzebne jest szybkie wprowadzenie odpowiednich regulacji prawnych w zakresie produkcji elektroniki. Róża Thun powiedziała podczas debaty:

Chcemy, żeby do lipca bieżącego roku Komisja Europejska przedstawiła konkretne propozycje w celu wprowadzenia jednolitej ładowarki do wszystkich przenośnych urządzeń elektronicznych.

Apple jest przeciw

Okazuje się jednak, że niektórzy producenci elektroniki są przeciwni wprowadzeniu takiego rozwiązania. W związku ze sprawą wypowiedział się technologiczny gigant, firma Apple. Gdyby Komisja Europejska wprowadziła nowe przepisy dotyczące produkcji ładowarek, Apple odczułby je najmocniej, ponieważ swoje urządzenia wyposaża w dedykowane ładowarki na złącze Lighting. Firma oświadczyła:

Wierzymy, że regulacje ujednolicające złącza ładowarek w różnego rodzaju smartfonach zahamują innowacje bardziej, niż je pobudzą. Negatywnie odczują to użytkownicy w Europie oraz cała gospodarka. Mamy nadzieję, że Komisja Europejska będzie kontynuowała poszukiwania rozwiązania, które nie ograniczy możliwości innowacyjnych całej branży.

Obecnie najpopularniejszymi rodzajami złącz wykorzystywanymi przez producentów, są: micro USB, USB-C oraz Lightning od Apple.


Może zainteresują Cię także:


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO