Świetny i wyjątkowy wynik

TikTok został pobrany już ponad 3 miliardy razy!

TikTok bije kolejne rekordy i niewątpliwie jest jedną z najpopularniejszych obecnie aplikacji w sieci. Korzystają z niej zarówno młodzi, jak i dorośli użytkownicy. Znajdziemy tam chociażby śmieszne filmiki, muzyczne nagrania, najciekawsze trendy czy przepisy kulinarne. Aplikacji właśnie udało się pobić kolejny rekord – TikToka pobrano już bowiem ponad 3 miliardy razy. Taka sztuka udawała się do tej pory tylko aplikacjom związanym z Facebookiem. Wielu widzi w aplikacji prawdziwą rewolucję – social media na miarę XXI wieku. Liczba odbiorców i grup docelowych aplikacji ciągle się zwiększa. Wszystko to potwierdza raport firmy SensorTower.

Fotografia poglądowa

TikTok zyskał dzięki pandemii – wzrosło wówczas zapotrzebowanie na mobilne aplikacje rozrywkowe, które pozwalały zabić czas spędzany w domu. Obecnie jego przychody są nieco niższe – nadal jednak robią kolosalne wrażenie.

Ile pobrań notuje TikTok?

Najwięcej razy aplikację pobrano w pierwszym (318 milionów) i drugim (301 milionów) kwartale 2020 roku. Ostatnie miesiące to spory spadek dynamiki – aplikację nadal pobrano jednak ponad 200 milionów razy. Taka sztuka udała się wcześniej tylko Facebookowi i Messengerowi (w danych znajdziemy też inne aplikacje Google – pamiętać należy jednak, że są one domyślnie instalowane na urządzeniach z Androidem). Wrażenie może robić też kwota, którą użytkownicy zostawili w aplikacji w ostatnim kwartale, a mowa tu o 535 milionach dolarów. W tym momencie TikTok z całą pewnością jest niemal monopolistą w swojej niszy. Nieustanny rozwój i próba zwrócenia na siebie uwagi nowych użytkowników (np. w postaci darmowego Spotify Premium, o którym pisaliśmy niedawno) sprawia natomiast, że ciągle się rozwija. Korzystacie z TikToka? Jakie jest wasze zdanie na temat popularnej aplikacji? Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO