Seks podczas okresu - czy da radę zajść w ciążę?

Okres to nadal bardzo demonizowany element życia kobiety. Dla wielu ludzi, a szczególnie tych, co nigdy miesiączki nie mieli i mieć nie będą – jest to nieco obrzydliwe. Kolega powiedział nawet kiedyś, że „ciężko zaufać czemuś, co krwawi przez tydzień co miesiąc i nie umiera” (to oczywiście ŻART, drodzy Państwo!). Nie mniej jednak – są tacy, którzy uważają z kolei, że „prawdziwy marynarz po czerwonych wodach pływa” i zupełnie nie przeszkadza im fakt, że ich ukochana jest niedysponowana, i decydują się na seks z nią. Pojawia się jednak często jedno pytanie – czy podczas okresu można zajść w ciążę? Panuje jakieś dziwne przekonanie, że ABSOLUTNIE NIE i w ogóle hulaj dusza, piekła nie ma. Zdziwicie się, kiedy okaże się, że partnerka jest w ciąży, prawda?

popsugar.com/chcemybycrodzicami.pl

Jak to jest z tym okresem?

Zazwyczaj między 10, a 17 dniem cyklu (przy uwzględnieniu, że cykl ma 28 dni) są tzw. dni płodne. To moment, z którego korzystają wszystkie pary, które chcą mieć dziecko, a którego wystrzegają się ci, którzy na razie nie są zainteresowani posiadaniem brzdąca. Mimo wszystko – nie wszystkie kobiety mają cykl jak w zegarku, co miesiąc identyczny. Coś się przesunie, przeciągnie, opóźni i voila – może być tak, że szansa na zajście w ciążę podczas okresu będzie realna i nawet całkiem spora. Choć teoretycznie – powinny wypadać wtedy dni niepłodne. Drodzy Państwo – ZAWSZE istnieje jakieś ryzyko. Pamiętajmy, że plemniki mogą żyć nawet do 5 dni, więc jeśli nie teraz, to może później?

Oprócz ciąży czyha na nas więcej niebezpieczeństw

Ponieważ kobiety krwawią, wszystko jest wrażliwe i delikatne, istnieje największe ryzyko zarażenia się wszystkim tym, czym można się podczas seksu zarazić m.in. kiłą, opryszczką, WZW B lub WZW C. A ponieważ możliwość zachorowania jest spora – lepiej mimo wszystko sięgnąć po prezerwatywy, które jeśli są w dobrym terminie ważności i założone są poprawnie, znacznie minimalizują to ryzyko zarażenia.


Jeśli już seks podczas okresu – to jak?

Przede wszystkim seks podczas okresu może być niesamowicie przyjemny dla obu partnerów. U płci pięknej zadziała tak, jak najlepszy lek przeciwbólowy. W trakcie u kobiet wydzielają się beta-endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia, a związki te podobne są do morfiny. A czym jest morfina? Najsilniejszym środkiem przeciwbólowym jaki znamy. Dodatkowo niektórzy twierdzą, że seks podczas okresu jest o wiele przyjemniejszy i intensywniejszy.

Żeby przygotować się odpowiednio do uprawiania seksu podczas okresu należy poczynić pewne kroki:

• na samym początku partnerzy muszą się dokładnie wykąpać, aby zmyć z siebie wszystko to, co mogłoby narazić was na infekcję
• później należy odpowiednio przygotować sobie miejsce, w którym będziecie uprawiać seks – rozłożyć specjalną matę lub ręczniki
prezerwatywa to coś o czym MUSICIE pamiętać
• po zakończeniu stosunku koniecznie musicie się umyć ponownie, ponieważ plamienie okresowe może doprowadzić u was do podrażnień lub odparzeń

Jeśli zachowacie wszystkie te punkty – wasz seks na pewno będzie boski, jak zawsze. Pamiętajcie jednak, że nawet podczas miesiączki możecie zajść w ciążę, a dodatkowo jeszcze się czymś zarazić – więc zawsze PREZERWATYWY!


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO