Mistrz książek fantasy

Science-fiction w twórczości Georga Martina

George Martin to obecnie jeden z najbardziej znanych oraz cenionych pisarzy fantasy, ale nie tylko. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród takich jak Locus Award, czy też World Fantasy. Jakimi jednak książkami może poszczycić się sam autor?

| Artykuł partnerski

Adobe Stock

Powieści Georga Martina

Choć George R.R. Martin uznawany jest za jednego z najlepszych pisarzy fantastyki, to jednak na swoim koncie ma również opowiadania oraz książki z gatunku science fiction. Jeśli chodzi o George Martin książki to warto w szczególności zwrócić uwagę na takie pozycje jak „Lodowy Smok" oraz „Piaseczniki". Największą sławę pisarz zyskał jednak dzięki bestsellerowej sadze fantasy pt. „Pieśń lodu i ognia" Dotychczas ukazało się kilka bardzo ciekawych tytułów serii, a mianowicie „Gra o tron", „Starcie królów”, „Nawałnica mieczy”, „Uczta dla wron” oraz „Taniec ze smokami”.


Prawdziwy przełom w karierze

Jak zostało wspomniane powyżej, Georgowi Martinowi największą popularność przyniosła saga „Pieśń lodu i ognia". Pierwszy jej tom opublikowany został w 1996 roku, natomiast ostatni w 2011 roku, przynosząc pisarzowi pierwsze miejsce na liście bestsellerów New York Timesa. Warto przy tym podkreślić fakt, iż to właśnie w 2011 roku odbyła się premiera serialu „Gra o Tron”, dzięki której o pisarzowi zrobiło się jeszcze głośniej. Pierwszy sezon serialu tak oczarował krytyków oraz widzów, że zdobył aż 13 nominacji do prestiżowej nagrody Emmy. Każdy kolejny sezon sprawiał, że zarówno sam serial, jak i książki Georga Martina stawały się jeszcze bardziej popularne, a można nawet rzec, że kultowe. Wiosną 2019 roku premierę miał ostatni sezon serialu, którego akcja wykroczyła poza wydarzenia opisane w książce (fabuła została oparta na wydarzeniach, które zostały opisane  w niewydanych jeszcze książkach autora). Popularność serialu opartego na wydanych przed Georga Martina książkach spowodowała, że z czasem zaczęły powstawać gry oraz komiksy bazujące na niezwykłej sadze. Cieszą się one obecnie ogromną popularnością, zwłaszcza wśród dzieci, dla których tematyka fantasy jest niezwykle ciekawa i absorbująca.

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO