Co wybrać?

Przewodnik po klockach Lego dla początkujących

Niemal każdy słyszał o światowym fenomenie klocków Lego, ale nie każdy orientuje się w bogatym spektrum produktów duńskiej firmy. Plastikowe kostki i charakterystyczne ludziki są układane przez społeczności z całego świata - posiadają nie tylko najmłodszych fanów, ale również dorosłych kolekcjonerów i pasjonatów. Obecnie klocki lego to zarówno kreatywne zabawki, jak i parki rozrywki, filmy kinowe oraz gry komputerowe.

| Artykuł partnerski

Materiały promocyjne partnerów

Krótka historia rozwoju firmy Lego

Duńskie przedsiębiorstwo zarejestrowane pod marką Lego powstało jeszcze przed drugą wojną światową, ale dopiero w 1949 roku został wprowadzony na rynek pierwszy zestaw klocków, który zrewolucjonizował kreatywną zabawę. Co ciekawe niezmienna forma charakterystycznych ludzików została wypracowana dopiero w roku 1978, czyli dziesięć lat po uruchomieniu pierwszego parku rozrywki Legoland w duńskim miasteczku Billund. Obecnie zestawy zawierające klocki Lego są nieustannie rozwijanie, chociaż nie ulega zmianie ich charakterystyczny wygląd i koncept zabawy w układanie coraz to ciekawszych plastikowych konstrukcji. 

Podstawowe serie klocków Lego

Klocki Lego są podzielone na różnorodne serie, co pomaga wybrać odpowiedni zestaw dla potrzeb danego klienta. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele serii klocków, dlatego warto pokrótce opisać te najbardziej znane.

Lego Classic

to podstawowe zestawy klocków Lego. W przeciwieństwie do innych produktów nie wyróżniają się znacząco tematyką, a bardziej skupiają się na bogatej kolekcji różnokolorowych elementów. Na uwagę zasługują sprzedawane oddzielnie płytki konstrukcyjne, które stanowią podstawę niemal każdej budowli powstałej z klocków Lego.

Lego Duplo

zestawy klocków dla najmłodszych użytkowników. Charakteryzują się dużym rozmiarem części i prostotą budowanych konstrukcji. Seria posiada własne logo przedstawiające uszate zwierzątko.

Lego City

niezwykle popularna seria produktów, których tematyka związana jest z przestrzenią miejską. Lego City to przede wszystkim różnego rodzaju budowle, pojazdy czy obiekty urbanistyczne. Posiadanie kilku zestawów klocków z tej serii pozwala stworzyć mini miasto, które umożliwia dzieciom rozszerzoną zabawę w inicjowanie przygód jego mieszkańców. 


Lego Friends

zestawy dedykowane przede wszystkim dla dziewczynek. Korzystanie z większości produktów może przypominać zabawę w domek dla lalek. Zestawy wyróżniają się charakterystyczną, krzykliwą kolorystyką.

Lego Technic

seria przeznaczona dla starszych dzieci i dorosłych. Zestawy Lego Technic pozwalają budować zaawansowane konstrukcje. Wiele zestawów nie przypomina typowych klocków, ale bardziej komplety różnorodnych śrubek, kół zębatych i mechanizmów ruchomych. Lego Technic to między innymi bogata kolekcja pojazdów, z których część posiada elektroniczny silnik.

Kreatywna zabawa czy podążanie za instrukcją?

Większość opakowań Lego przedstawia na zdjęciu gotową konstrukcję, którą można wybudować z danego zestawu klocków, chociaż należy pamiętać, że nikt nie narzuca nam układania elementów zgodnie z instrukcją. Miłośnicy klocków Lego zazwyczaj dzielą się na wielbiciel budowania dedykowanych budowli oraz na zwolenników nieskrępowanej zabawy, czyli wymyślania własnych konstrukcji. Które rozwiązanie jest lepsze? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Z pewnością w obydwu przypadkach zabawa klockami Lego potrafi być równie satysfakcjonująca.

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO