Technologia znika na dobre?

Odinstaluj Adobe Flash – nastąpił koniec pewnej epoki

Internet to dziś podstawowe narzędzie pracy, nauki czy rozrywki – w sieci znaleźć możemy bowiem nie mal wszystko. Nic więc dziwnego, że ewoluuje ona i nieustannie się zmienia – dowodem na to mogą być chociażby programy, aplikacje czy wtyczki internetowe. Właśnie taki los czeka popularny Adobe Flash, który 31 grudnia stracił wsparcie największych internetowych gigantów. Samo Adobe całkowicie wyłączy go już za nieco ponad tydzień – 12 stycznia 2021 roku. Warto sprawdzić nasze sprzęty w poszukiwaniu Adobe Flash i go odinstalować, do czego zachęca sama firma. 

Adobe Flash

Proroczymi okazały się słowa Steva Jobsa, który już dziesięć lat temu mówił, że Adobe Flash nie ma przed sobą świetlanej przyszłości. Technologię od wielu lat wypierają bezpieczniejsze i bardziej wydajne rozwiązania – na przykład HTML5. 

Jak odinstalować Adobe Flash?

Adobe Flash przez lata nierozerwalnie związany był z siecią – w internecie znaleźć można było zarówno całe strony oparte na tej technologii, jak i na przykład proste gry przeglądarkowe, które z niej korzystały. Obecnie warto upewnić się, że został on odinstalowany z twardych dysków naszych urządzeń. Martwić nie muszą się użytkownicy smartfonów – systemy mobilne same zajmą się blokowaniem przestarzałego oprogramowania.  Inaczej rzecz wygląda w przypadku komputerów – w przypadku  Windowsa oraz macOS musimy samodzielnie zadbać o usunięcie plików Adobe Flash. Pomocne mogą okazać się zarówno wbudowane narzędzia do odinstalowania, jak i zewnętrzne programy – na przykład CCleaner czy OdkurzaczKomentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO