Czy to dobre rozwiązanie?

Messenger sam opublikuje status? Nadchodzą zmiany na Facebooku. Automatyczne powiadomienia na FB.

Facebook jest dziś jedną z najczęściej odwiedzanych stron internetowych w całej sieci. Portal społecznościowy może pochwalić się ponad dwoma miliardami użytkowników. Prawie każdy codziennie sprawdza najnowsze powiadomienia, aktualności, posty i wiadomości. W wygodnym prowadzeniu konwersacji pomaga Messenger, który sjest zarówno aplikacją towarzyszącą Facebooka, jak i jednym z najchętniej wybieranych komunikatorów internetowych. Okazuje się, że już niedługo może on automatycznie nadawać nam statusy, które powiadomią znajomych o naszej aktywności. 

Fotografia poglądowa

Nowa funkcja na razie testowana jest w gronie pracowników społecznościowego giganta – nie jest jednak wykluczone, że już niedługo pojawi się ona na naszych urządzeniach. Jak to właściwie działa?

Automatyczne statusy na Messengerze

Automatyczne statusy to pomysł, który niemal z miejsca wzbudził obawy o naruszenie prywatności użytkowników. Facebook uspokaja jednak, że będą one miały charakter bardzo ogólny i o naszej aktywności powiadomią jedynie wybrane przez nas osoby. Znajomi będą mogli więc zobaczyć, że akurat jesteśmy w kawiarni, w podróży, na siłowni lub borykamy się z padającą baterią. Warto dodać, że nie będzie widoczna nasza lokalizacja ani adres miejsca, w którym aktualnie przebywamy. Przypomnijmy, że jakiś czas temu Facebook wycofał się z innej testowanej funkcji, która związana była z naszą lokalizacją. Aplikacja wyświetlała wówczas powiadomienia o osobach, które znajdują się w pobliżu. W teorii miało to doprowadzić do spotkań i integracji w realnym świecie – w praktyce stało się uciążliwym i wprawiającym w zakłopotanie powiadomieniem. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już wkrótce.


Może zainteresują Cię także:


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO