Mazury – dlaczego warto wyjechać na urlop do Krainy Wielkich Jezior?

Wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy i wakacyjny. Wiele osób  planuje wojaże i zagraniczne wycieczki, które już dawno zarezerwowali  w biurach podróży. Jeśli jednak nie mamy planów na tej wyjątkowy okres warto zainteresować się możliwościami jaki daje nasz rodzimy kraj – Polska. Wśród wielu tradycyjnych i kultowych miejsc uwielbianych wśród urlopowiczów, jedno wydaje się szczególnie atrakcyjnym miejscem w okresie letnim. Mazury, bo o nich mowa, mają swój niepowtarzalny urok i klimat, który uwidacznia się właśnie latem. Być może w tym roku warto wybrać się do Krainy Wielkich Jezior. Co takiego tam na nas czeka?

youtube.com hotelmasuria.pl

Hej Mazury, jak Wy cudne…

Mazury większości z nas kojarzą się z jeziorami. Jest to skojarzenie jak najbardziej słuszne – to właśnie przepiękne zbiorniki wodne sprawiają, że tysiące turystów wracają tutaj co roku. Malowniczo położone plaże i ośrodki wypoczynkowe zachęcają swoim nieodpartym urokiem. Miłośników żeglugi ucieszy możliwość rozwinięcia żagli w przepięknych okolicznościach przyrody. Kajakarze znajdą dla siebie wyjątkowe trasy, które na długo zapadną im w pamięć. Fani leniwego wypoczynku skusić mogą natomiast rejsy i wycieczki wodne, które w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. Mazury to jednak nie tylko woda – znajdziemy tu rezerwaty przyrody i przepiękne krajobrazy, których próżno szukać w innych częściach świata. Odwiedzić możemy wiele miast, wśród których nie brakuje zabytkowych zamków i budynków sakralnych. Historia odgrywa w tym regionie niebagatelną rolę. Będąc na Mazurach mamy okazję odwiedzić chociażby główną kwaterę Hitlera z czasów drugiej wojny światowej i nieukończone śluzy na Kanale Mazurskim. Część z obiektów uatrakcyjniono pod kątem turystyki – znajdziemy tu parki linowe, tyrolki i skoki na bungee. 

 


Mazury – noclegi i baza turystyczna

Mazury to także bardzo rozwinięty sektor turystyczny. Bez problemu znajdziemy tu wypożyczalnie sprzętu wodnego, domki letniskowe, pola namiotowe i restauracje z lokalnymi specjałami. Mnogość malowniczo położonych ścieżek rowerowych pozwala cyklistom na aktywny wypoczynek Najodważniejsi wytyczają trasy rowerowe i podróżują z własnymi namiotami, codziennie nocując w innym miejscu.  Jeziora przyciągają także wędkarzy – bez problemu zaopatrzą się oni tutaj w najnowszy sprzęt i odpowiednie zezwolenia, które umożliwią im wędkowanie na lokalnych zbiornikach wodnych.  Nie musimy się też martwić o bazę hotelową – jak grzyby po deszczu pojawią się zarówno ekskluzywne pensjonaty, jak i mniejsze gospodarstwa agroturystyczne. Dzięki tym drugim nierzadko mamy okazję spróbować swojskich wyrobów mięsnych i nabiału, którymi handlują lokalni producenci. Mazury latem to także miejsce gdzie bardzo łatwo o rozrywkę. W programie miejskich imprez co roku pojawiają się koncerty, festiwale, jarmarki folkloru i lokalne tradycyjne święta. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie – to właśnie dlatego Mazury cieszą się taką popularnością wśród turystów z Polski i świata. Przepiękne krajobrazy, jeziora, baza hotelowa i mnóstwo możliwości spędzania czasu są co najmniej ciekawą alternatywą dla drogich zagranicznych wycieczek. 

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO