Malowanie ścian krok po kroku.

W końcu nadszedł ten moment – zdecydowaliście się na remont. Do odmalowania macie kuchnię, salon, łazienkę i sypialnie. Podekscytowanie nadchodzącym malowaniem rośnie. Ale czy właściwie wiecie, czy teraz jest odpowiedni moment na przeprowadzenie własnych prac remontowych? A może wiecie jaki wałek i pędzel warto wybrać? Macie wybrany typ farby, a także kupione wszystkie inne potrzebne rzeczy bez których nie obędziecie się podczas remontu? Nie? To ten poradnik jest dla was, ponieważ chyba nie do końca wiecie jak się za to wszystko  zabrać, ale nie szkodzi - niewiele osób posiada taką wiedzę. Dlatego właśnie chcemy pomóc!

1. Odpowiednia temperatura

Niektórym wydaje się, że lato to świetna pora roku do rozpoczęcia remontu, w którym będziemy malowali swoje pomieszczenia. Odpowiednia temperatura do malowania to od 5-10 do 25 stopni. Ni mniej, ni więcej. Dlatego wiosna i jesień to pory roku kiedy remont będzie najprzyjemniejszy, wszystko będzie szło gładko i nie powstaną brzydkie zacieki oraz nierówności podczas schnięcia farby.

2. Zabezpieczanie jest ważne

Musisz kupić najlepszą na rynku taśmę malarską oraz stosunkowo grubą folię żeby odpowiednio zabezpieczyć podłogę, elementy których nie możesz ściągnąć, okna, a także meble. Najlepiej ustawić wszystkie swoje sprzęty na środku i sprytnie je wszystkie zakryć folią, następnie łapiąc ją taśmą malarską przy listwach przypodłogowych. Framugi musisz także okleić taśmą. To, co jest możliwe do zdjęcia – lepiej zdjąć. A jeśli nie możesz tego zrobić – znowu przyda ci się taśma. Pamiętaj że musisz kupić najlepszą jaką oferuje rynek, inaczej będzie się odklejała i nieodpowiednio zabezpieczy to, co miała chronić przed przyjęciem farby.

zdj1

3. Czyszczenie

Swoje ściany należy odpowiednio przygotować na malowanie. Przyda się w tym celu wiaderko, gąbka, ciepła woda, a także mydło malarskie lub odrobina płynu do mycia naczyń. Dokładnie przetrzyj ściany, aby pozbyć się zacieków, plam i innych ubrudzeń. Tylko wtedy będziesz mógł przystąpić do dalszych prac.


4. Wybór przyborów malarskich

Pamiętaj, że im gładsza powierzchnia, tym krótsze runo wałka. Wybierz odpowiedni wałek, a także dobierz do tego pędzle, które przydadzą ci się podczas malowania kątów pokoju lub miejsc, których nie złapiesz wałkiem. Jeśli nie jesteście pewni jaki wałek wybrać do swojej powierzchni – zapytajcie osobę w sklepie, która na pewno ma na ten temat odpowiednią wiedzę. Pędzli musicie mieć kilka – grubsze, mniejsze, węższe, dłuższe, żeby dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc np. za kaloryfer.

zdj2

5. Dokładne mieszanie

Chyba nie musimy tłumaczyć o co chodzi bardziej szczegółowo. Musisz dokładnie przemieszać farbę przed jej wylaniem na tackę. Pamiętaj, że musisz lać tylko tyle, ile w danym momencie ci potrzeba. Nie więcej! Resztę zamykaj, żeby farba nie schła.

6. Jak dokładnie rozpocząć malowanie?

Pamiętaj, że musisz zacząć swoje malowanie od miejsc trudno dostępnych. Najpierw wszystkie rogi, kąty i inne nietypowe miejsca do których nie dotrzesz wałkiem. Dopiero później przystępuje się do malowania ścian. Pamiętaj, że jeśli potrzebujesz odpocząć – musisz domalować całą ścianę. W innym przypadku schnięcie będzie nierównomierne, a co za tym idzie porobią się nieładne nierówności.

Widzicie jakie to proste? Już niebawem będzie doskonały czas na prace remontowe!

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO