Zadbaj o swoje dane logowania

LastPass - bezpieczne przechowywanie haseł

Chyba każdy z nas posiada przynajmniej jedno konto, profil czy panel użytkownika, które chronione jest hasłem. Nic więc dziwnego, że coraz bardziej powszechna jest wiedza o zabezpieczeniach i formach dodatkowej ochrony haseł. Przybierają one najróżniejsze formy - od dwuetapowej weryfickacji po menadżery kodów dostępu i aplikacje do ich przechowywania. Jedną z bardziej interesujących opcji może być LastPass - menadżer, który oferuje zarówno rozszerzenia dla różnych przeglądarek internetowych, jak i dedykowane aplikacje mobilne (Android i iOS). 

LastPass

LastPass działa od 2008 roku i jest dostępny w wielu opcjach i wariantach cenowych. Warto w tym miejscu dodać, że można skorzystać także z zupełnie bezpłatnej podstawowej wersji tego menadżera haseł. Zainteresowani dodatkowymi funkcjami z pewnością znajdą coś dla siebie (zarówno w przypadku firm, jak i osób prywatnych).

LastPass - możliwości menadżera haseł

Aplikacja pozwala przede wszystkim na przechowywanie nazw użytkowników, haseł czy plików w bezpiecznym i szyfrowanym skarbcu. Aplikacja sprawnie działa także z autouzupełnianiem - nie musimy więc ręcznie wpisywać naszych loginów i haseł (jest to bardzo wygodne, chociażby w przypadku przeglądarek). LastPass pozwala również na bezpieczne przechowywanie kart płatniczych i innych form płatności elektronicznych. Usługa jest także wyposażona w uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA), które zabezpiecza drugą warstwę ochrony do zbioru naszych haseł.

Główną zaletą jest jednak możliwość oszczędzenia sobie konieczności zapamiętywania dziesiątek haseł - teraz wystarczy, że będziemy pamiętać kod dostępu do aplikacji LastPass (hasła możemy także wygodnie udostępniać, gdy na przykład chcemy podzielić się domowym Wi-Fi). Logować się do naszego menadżera możemy także za pomocą zdjęcia twarzy lub odcisku palca. Problemem nie będzie już także konieczność kreatywnego wymyślania kolejnych kodów dostępu - LatePass posiada bowiem generator haseł, który w kilka chwil pomoże nam wybrać trudny do złamania ciąg znaków.

Wszystko to sprawia, że LastPass to jedna z ciekawszych i najbardziej wszechstronnych usług tego rodzaju na rynku. Korzystacie z menadżerów haseł lub zamierzacie wybrać coś dla siebie? Warto wówczas rozważyć tę opcję.

Sprawdź również aplikację Obimy.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO