Książka telefoniczna online

Książka telefoniczna online osób prywatnych i firm TP, TPSA, Orange, Plus, Play i T-Mobile

Przejdź do książki telefonicznej

 

Początki telefonów sięgają XIX wieku. Za jego wynalazcę uznaje się  Aleksandra Bella, który prawdopodobnie nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewał się tak ogromnego sukcesu swojego wynalazku. Telefonia zaczęła szybko się rozwijać w wieku XX – po drugiej wojnie światowej posiadanie telefonu stacjonarnego w domu lub mieszkaniu nie było już rzadkością (zwłaszcza w Europie zachodniej). Do Polski na dużą skalę zjawisko to dotarło nieco później – w niektórych gospodarstwach domowych nie było telefonu nawet do lat 90. Ogromny wzrost zainteresowania telefonami sprawił, że konieczne stało się usystematyzowanie numerów kierunkowych i telefonicznych. Powstały też pierwsze książki telefoniczne, które zawierały dane większości abonentów – miały one ułatwić kontakt i umożliwić znalezienie numeru konkretnej osoby na podstawie chociażby miejsca jej zamieszkania.

Opasłe tomiska zawierające setki numerów były przez wiele lat nieodzownym atrybutem posiadaczy telefonów stacjonarnych. Korzystanie z nich było mozolne, czasochłonne i nierzadko frustrujące – ostatecznie jednak papierowe książki telefoniczne spełniały swoje zadanie. Nic więc dziwnego, że tak ogromna baza danych znalazła dla siebie nowe miejsce.

Papierowe książki telefoniczne – relikt czasów minionych

Rozwój technologiczny sprawił, że dziś niemal każdy z nas ma dostęp do internetu – to właśnie w sieci znajdziemy interesujące nas informacje, obejrzymy film, posłuchamy muzyki i porozmawiamy ze znajomymi. Furorę robią też serwisy społecznościowe. Do wirtualnej rzeczywistości przeniosła się też książka telefoniczna. Za pomocą jej internetowego odpowiednika możemy skorzystać z bazy numerów osób prywatnych i firm z całej Polski. 

Wyszukiwarka numerów telefonów komórkowych i stacjonarnych

Książka telefoniczna online to rozwiązanie stosunkowo nowe. Niemal każdy z nas przynajmniej raz przeszukiwał sieć w poszukiwaniu potrzebnego numeru telefonu, kontaktu do starych znajomych lub dalekiej rodziny.  Internet stał się swego rodzaju miejscem docelowym różnego rodzaju usług, sklepów i serwisów. Swoje miejsce znalazła tu także wyszukiwarka numerów telefonów, którą nazwać można książką telefoniczną online. Jak działa taka usługa? Przed skorzystaniem z niej trzeba sobie uświadomić, że takie usługi najczęściej korzystają z informacji, które już znajdują się w sieci – usługa jest zazwyczaj katalizatorem takich informacji, które gromadzi i przedstawia w przystępnej formie. Aby z niej skorzystać trzeba posiadać pewne dane, które jednak nie różnią się zbytnio od tych, które wykorzystywalibyśmy przy wertowaniu papierowej wersji bazy numerów. Może się okazać, że nawet imię i nazwisko wystarczy do znalezienia numeru telefonu wybranej osoby. 

 


Dlaczego właściwie szukamy numerów telefonów w sieci? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy po prostu szukają kontaktu ze starymi znajomymi, członkami rodziny lub przyjaciółmi ze szkolnych lat. Inni w internecie szukają danych kontaktowych firm usługowych, serwisów i fachowców. Idealnym rozwiązaniem jawi się więc książka telefoniczna online, w której znajdziemy zarówno kontakty do firm, jak i osób prywatnych.

Książka telefoniczna firm i osób prywatnych

Na czym najbardziej zyskuje internet? Przede wszystkim na różnorodności dostępnych w nim treści. W sieci bez problemu znajdziemy najnowsze informacje, portale społecznościowe i serwisy poświęcone rozrywce. Podobnie jest też w przypadku wyszukiwarek numerów telefonów. Pierwszym krokiem może być próba samodzielnego odnalezienia konkretnej osoby lub numeru telefonu w sieci. Może być to jednak dość trudne lub nawet zupełnie niemożliwe. Pomocną dłoń wyciągają do nas wówczas aplikacje i usługi, które przetrząsną internet w poszukiwaniu wskazanych przez nas informacji. Oczywiście nie mamy gwarancji, że całe przedsięwzięcie zakończy się stuprocentowym sukcesem – osoba może nie widnieć w żadnej z dostępnych baz danych. Internetowa wyszukiwarka numerów pozwala jednak na szybkie sprawdzenie dostępności danych do osoby lub numeru, które nas interesują. 

Jak znaleźć właściciela numeru telefonu do osoby prywatnej po imieniu i nazwisku ?

Internetowe usługi mogą działać też w drugą stronę – możliwe jest bowiem zweryfikowanie właściciela telefonu po numerze, który wyświetla się na ekranie naszego urządzenia. Zasada działania takich aplikacji i usług jest analogiczna do książki telefonicznej online. Zbierają one dane dostępne w internecie i wyświetlają nam je w formie raportu. Dlaczego warto weryfikować takie numery? Przede wszystkim może nas to uchronić przed nachalnymi telemarketerami i połączeniami, których nie mamy ochoty odbierać. W dobie powszechnego dostępu do telefonów komórkowych warto weryfikować niemal każde nieodebrane połączenie. Książka telefoniczna online jest więc dobrym rozwiązaniem zarówno dla poszukujących konkretnego numeru, jak i tych, którzy chcą zweryfikować posiadane dane. 

 


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO