Kot sennik. Znaczenie snów. O czym mówi sen o kocie? Symbolika i interpretacja snów

Koty towarzyszą człowiekowi od starożytności. W niektórych kulturach były uważane za stworzenia boskie. Dziś uchodzą za stworzenie, które można kochać lub nienawidzić. Jako domowe pupile towarzyszą nam w codziennym życiu. Nic więc dziwnego, że pojawiają się także w naszych snach. Koty w naszych snach mogą wróżyć zarówno szczęście, pomyślność i radość, jak i fałszywe poczucie bezpieczeństwa czy zapowiedź negatywnych zmian. Warto więc uzbroić się w ostrożność. Co jeszcze może symbolizować śniący się Ci kot?

Śniący powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na kolor zwierzaka. Czarny kot to symbol pecha, nieszczęść, choroby i śmierci. Warto pamiętać, że sen nie musi dotyczyć bezpośrednio nas. Z problemami borykać mogą się nasi najbliżsi i rodzina. Rudy kot symbolizuje niezaspokojone pożądanie. Symbol ten silnie nacechowany jest erotyzmem, który może zwiastować pojawienie się w naszym życiu kogoś, kto na nowo rozpali nasze zmysły. Biały kot jest zwiastunem szczerych intencji, które możemy początkowo błędnie odczytywać.

Znaczącym symbolem w Twoich snach mogą być też kocięta. Małe kotki oznaczać mogą chęć powrotu do przeszłości i dzieciństwa. Chęć zabawy z kotkami oznacza brak w Twoim życiu ciepła i bliskości, którego pragnie każdy z nas. Sama zabawa z kociakami to odwołanie to beztroskich zabaw z młodzieńczych lat – na przykład w grupie przyjaciół. Łaszący się kociak lub kot zwiastować mogą także nową miłość, która pojawi się na horyzoncie naszego życia.

Kot w towarzystwie myszy to znak, że w Twoim otoczeniu przebywa osoba fałszywa, która chce Ci zaszkodzić i ukrywa swoje prawdziwe intencje. Gryzący kot to zapowiedź starcia i konfliktu w rodzinie, pracy lub związku. Chory kot symbolizować może niepowodzenie, nieudaną inwestycję bądź problemy zdrowotne.


Nowsze artykuły

Pożar
Pocałunek
Pies
Woda
Ryby

Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO