Znaczenie imienia Katarzyna - sprawdź opis imienia Katarzyna w Księdze imion

Imię to pochodzi od greckiego katharos, czyli „czysta”, do Polski trafiło za sprawą łaciny. Nadawane w Polsce od XII wieku. Katarzyna jest kobietą bardzo wygadaną, a nawet czasami pyskatą. Prawdopodobnie będzie miała problem z tym, że ktoś zwraca jej za coś uwagę. Katarzyna nie jest do końca stała w uczuciach – ma pewne problemy z wejściem w poważny związek bo uwielbia szaleć i skakać z kwiatka na kwiatek. Jest kobietą raczej wesołą, ale niekiedy zdarza jej się wpaść w jakiś dołek z którego ciężko jest się jej wydostać. Dla przyjaciół raczej lojalna, ale kiedy pojawi się lepsza okazja na zawarcie przyjaźni – zdecyduje się na nią. Idealna praca to taka, w której można się wykazać, ale jednocześnie nie przepracować. 

Życie towarzyskie

Katarzyna uwielbia szaleć na imprezach, raczej nie jest typem domownika. Wszelkie wyjścia, domówki, posiadówki, parapetówki, większe i mniejsze imprezy, dyskoteki… To dla Kaśki prawdziwy raj. Katarzyna jest lwem salonowym. Chętnie zapozna się z nowymi osobami, niewykluczone, że będzie chciała pewne znajomości potem pociągnąć. Dla swoich przyjaciół raczej lojalna – ale nie oszukujmy się, bo kiedy pojawi się ktoś lepszy i ciekawszy, to Katarzyna chętnie za nim pójdzie. 

Praca i kariera 

Katarzyna chciałaby pracować w takim miejscu, gdzie zarabiałaby dużo pieniędzy, mogła się wykazać, ale jednocześnie żeby nie musiała się za bardzo przepracować. Uwielbia dzieci, więc może pracować jako opiekunka. Świetnie sprawdzi się również w pracy biurowej, a szczególnie na wysokim szczeblu, bo uwielbia mieć pod sobą ludzi. Wszelka praca z człowiekiem – doskonałe dla niej. 

Miłość

Katarzyna kocha skakanie z kwiatka na kwiatek. Jest kobietą, która raczej nie szuka stałych związków. Ciężko jest jej zaimponować i ją zdobyć. Kiedy się komuś uda – okazuje się, że Kaśka jest bardzo ciekawą partnerką. Będzie starała się stworzyć ognisko domowe i nie zrazi się ewentualną porażką. Wkrótce nie będzie potrafiła żyć bez partnera, chociaż z Katarzyną czeka go dużo perturbacji. 

Sławne imienniczki

Katarzyna Figuraaktorka 
Katarzyna Bonda – dziennikarka, autorka książek 
Katarzyna Cichopek – aktorka 
Katarzyna Dziurska – trenerka fitness
Katarzyna Dowbor – dziennikarka 


Nowsze artykuły

Marcin
Tomasz
Krzysztof
Kamil
Natalia

Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO