Jakie narzędzia musisz mieć w domu? Niezbędnik majsterkowicza

Niejednokrotnie w naszym domu lub mieszkaniu trzeba coś przykręcić, wbić, naprawić lub zmierzyć. Bardzo często zdarza się, że właśnie wtedy uświadamiamy sobie brak nawet najprostszych narzędzi, które ułatwiłyby znacznie wyzwania codziennego dnia. Warto zastanowić się nad specjalną skrzynką lub szafką, w której ulokujemy nasz niezbędnik majsterkowicza. Co powinien zawierać taki zestaw? Wszystko zależy od naszych umiejętności manualnych i planów co do naszego lokum. Przygotowaliśmy kilka propozycji najczęściej wybieranych przedmiotów i narzędzi – oto one.

1. Śrubokręty i klucze

Bardzo często mamy problem z wszędobylskimi śrubkami. Nawet czyszcząc komputer musimy być przygotowani na konieczność rozkręcania jego obudowy. Podobnie sprawa ma się z kluczami – bez nich nie złożymy mebli i nie naprawimy nawet biurowego fotela. Jest to jedno z podstawowych narzędzi, od którego spokojnie można zacząć kompletowanie zestawu domowego. W sklepach znajdziemy całe zestawy, które zazwyczaj nabyć możemy po dość niskiej cenie. Z pewnością warto je mieć w zanadrzu – na pewno o sobie przypomną w najmniej oczekiwanym momencie. 

2. Metrówka lub miarka

Kolejny przyrząd, o którym przypominamy sobie zazwyczaj dopiero, gdy jest potrzebny. Bez podstawowej miarki czy metrówki nie dowiemy się jakie dokładne wymiary mają pomieszczenia, okna, meble czy drzwi. Posiadanie takiego przyrządu jest więc wyjątkowo pomocne i zaoszczędzi nam sporo czasu przy wyborze nowego wyposażenia domu czy mieszkania. 

3. Młotek

Jedno z absolutnie podstawowych narzędzi, które powinno znaleźć się w każdym domu lub mieszkaniu.  Nawet powieszenie obrazka czy wbicie gwoździka bez młotka jest praktycznie niemożliwe. Nie musi być to ogromne narzędzie, które ważyć będzie kilka kilogramów. Do domowych celów doskonale sprawdzi się malutki podręczny młotek. 

4. Zestaw śrubek i gwoździ

Mamy już śrubokręt i młotek – bez śrubek, kołeczków rozporowych, nakrętek i gwoździków na niewiele się one jednak zdadzą. Do czego się przydadzą? Doskonale sprawdzą się one w prostych naprawach, wzmocnieniach i ozdabianiu ścian na przykład obrazami. To jeden z takich zestawów, które nie kosztują wiele, a mogą uratować niejedną sytuację.

5. Taśma naprawcza i izolacyjna

Kolejny element podstawowego wyposażenia zestawu domowego majsterkowicza. Popularna szara taśma to element, którym naprawić można niemal wszystko. Izolacyjna taśma świetnie sprawdzi się natomiast przy zabezpieczeniu uszkodzonych kabli i kontaktów. Nie są to oczywiście materiały, które rozwiążą każdy problem – można ich jednak spokojnie używać w drobnych naprawach. 


6. Latarka

Niedoceniana ale często niezbędna jest latarka. Ułatwi nam chociażby przemieszczanie się podczas przerw w dostawie prądu – z jej pomocą znajdziemy niezbędne przedmioty np. klucze. Znajduje ona bardzo wiele zastosowań i może się przydać także chociażby przy zejściu do piwnicy. Pozwoli też na oświetlenie trudno dostępnych miejsc podczas ich naprawy lub modyfikacji.

7. Wkrętarka

Stanowczo najbardziej zaawansowane urządzenie na naszej liście – jest ono także najdroższym z proponowanych sprzętów. Odwdzięcza się licznymi zastosowaniami – za jej pomocą bez trudu skręcimy meble, wkręcimy mocowanie telewizora do ściany i zadbamy o miejsce na obrazy. W zręcznych dłoniach potrafi ona zdziałać prawdziwe cuda.

8. Nożyk z wysuwanym ostrzem

Kolejny absolutny must have w skrzynce majsterkowicza. Świetnie sprawdzi się przy przecinaniu i rozcinaniu chociażby kartonów, taśm i innych niezbyt grubych materiałów. Najlepiej zainwestować w nóż z wysuwanym ostrzem – ochronna obudowa zapewni nam bezpieczeństwo i pozwoli na bezproblemowe używanie narzędzia.

9. Nożyczki

Jeden z najoczywistszych elementów domowego wyposażenia – nożyczki są absolutną podstawą w gospodarstwie domowym. Za ich pomocą otworzymy solidne opakowania, rozetniemy taśmę i przytniemy materiały do oczekiwanego kształtu. Pamiętajmy jednak, że należy zachować ostrożność – to niepozorne narzędzie potrafi porządnie skaleczyć. 

10. Apteczka

W punkcie dziewiątym pisaliśmy o skaleczeniu się nożyczkami – warto być przygotowanym także na nagłe wypadki. W tym celu zaopatrzyć należy się w apteczkę. Powinna ona zawierać wodę utlenioną, plastry, bandaż, opaskę uciskową i gazę. Przydatne mogą okazać się także waciki, opatrunki i spraye dezynfekujące. Można też zaopatrzyć ją w leki przeciwbólowe. Jest to absolutnie niezbędne wyposażenie każdego domu – miejmy jednak nadzieję, że nie będziemy musieli z niego korzystać. 

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO