Poradnik użytkownika

Jak zwrócić grę na PlayStation?

Gry to dzisiaj potężna gałąź przemysłu rozrywkowego, która zrzesza coraz większa społeczność graczy. Coraz więcej osób posiada też konsole, które w 2020 roku doczekały się nowej generacji. Jedną z najchętniej wybieranych jest PlayStation, która swoim użytkownikom proponuje chociażby sklep cyfrowy, subskrypcje usług czy możliwość składania pre-orderów. Nie zawsze jednak jesteśmy zadowoleni z zakupu i chcemy wówczas odzyskać swoje pieniądze. Czy jest to możliwe? Kiedy Sony zwróci nam nasze środki? Jakie warunki musimy spełnić? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące usług świadczonych za pośrednictwem naszej konsoli i konta Sony. 

Fotografia poglądowa

W 2019 roku Sony postanowiło zaktualizować swoje zasady zwrotów środku i refundacji. Podzielone one zostały na trzy kategorie - „gry, materiały DLC i dodatki”, „subskrypcje” i „zamówienia przedpremierowe”.

Jak odzyskać pieniądze?

Zacznijmy od grupy „gry, materiały DLC i dodatki” (w jej skład wchodzą też chociażby awatary, motywy czy przepustki sezonowe). W tym przypadku gracze mają 14 dni na zwrot zakupionego materiału – nie może on jednak wcześniej zostać pobrany (warunkiem jest nierozpoczęcie pobierania). Nie ma więc mowy o „wypróbowaniu” gry i zwrocie. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku „subskrypcji” – z nich także możemy zrezygnować do 14 dni od zakupu. Różnica jest taka, że w tym przypadku możemy zacząć korzystać z usługi – zwrócona kwota będzie wówczas pomniejszona o czas, w którym korzystaliśmy z na przykład PlayStation Plus. Ostatnią kategorią są „zamówienia przedpremierowe”.  W przypadku zamówień w przedsprzedaży złożonych ponad 14 dni przed datą premiery materiału o zwrot można prosić w dowolnym momencie aż do premiery. W przypadku zamówień w przedsprzedaży złożonych mniej niż 14 dni przed premierą, o zwrot prosić można do 14 dni po zakupie materiału. 

Niedawno zadebiutowała nowa konsola Sony - PlayStation 5. Zobacz, jak podłączyć pada Sony do PCKomentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO