Irytuje Was?

Jak wyłączyć pasek wyszukiwarki w Windows 10? Szybki poradnik dla użytkowników komputerów

System operacyjny jest integralną częścią wielu urządzeń codziennego użytku. Jednym z nich jest oczywiście komputer, który w większości przypadków działa w oparciu o system Windows. Nic więc dziwnego, że jego najnowsza odsłona (Windows 10) jest regularnie aktualizowana i rozwijana. Nowe opcje czasem spotykają się jednak z mieszanymi odczuciami użytkowników – zdarza się także, że są wprost krytykowane. Na szczęście dzięki trikom i ustawieniom jesteśmy w stanie w dużej mierze spersonalizować nasz system i sprawić, że będzie on wyglądał i działał tak, jak sobie zażyczymy. 

Fotografia poglądowa

W maju 2019 roku światło dzienne ujrzała wersja 1903 aktualizacji systemu Windows 10. Wprowadziła ona jedno z najbardziej irytujących użytkowników rozwiązań – duży pasek wyszukiwarki na pasku zadań. Jak go wyłączyć?

Wyłączanie paska wyszukiwarki 

Samo odnalezienie tej opcji jest naprawdę banalne. Wystarczy najechać kursorem na pasek zadań i kliknąć prawy klawisz myszy. Teraz wystarczy wybrać opcję „Wyszukaj”. Mamy teraz możliwość wybrania jednej z trzech możliwości: paska zadań, ikony wyszukiwania lub braku wyszukiwarki na pasku zadań. W przypadku wyboru ikony wyszukiwania, na pasku pojawi się ikona lupy – po kliknięciu w nią uzyskamy dostęp do wyszukiwarki plików, gier czy aplikacji. W każdej chwili możemy też przywrócić pasek – warto pamiętać, że działać on będzie jedynie na poziomych paskach zadań (na bocznych korzystać możemy z lupy). Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO