Status „In memoriam”

Usuwanie konta zmarłej osoby na Facebooku - jak to zrobić?

Prawie wszyscy korzystamy obecnie z internetu, w którym prawdziwą furorę robią chociażby portale społecznościowe. Niestety zdarza się, że ich użytkownicy umierają i pozostawiają po sobie wciąż aktywne profile. Na Facebooku jeszcze za życia możemy zdecydować o naszym koncie i podjać decyzję o jego przyszłości. Jak usunąć konto osoby zmarłej na Facebooku? Czy można odpowiednio skonfigurować profil takiej osoby na portalu?

Fotografia poglądowa

Facebook przewiduje możliwość nadania specjalnego statusu dla konta osoby zmarłej. Jeszcze przed śmiercią ustalić możemy także opiekuna konta. Jak to właściwie działa?

Status „In memoriam” na Facebooku

„In memoriam” to status, który nadać możemy profilowi w „Ustawieniach konta” - znajdziemy tam zakładkę „Własność konta i kontrola”, w której kolei znajdują się „Ustawienia statusu „In memoriam”. Status dotyczy osób zmarłych, których profil wciaż widnieje na Facebooku. Dzięki temu znajomi zmarłego mają okazję do publikowania wspomnieć związanych z osobą, która odeszła. Profil z takim statusem nie wyświetla się w propozycjach znajomych i nie wysyła powiadomień o urodzinach. Na konto „In memoriam” nie można się też zalogować - modyfikować może je jedynie opiekun konta.  Może on aktualizować zdjecia, zarządzać postami publikowanymi za życia zmarłego czy odpowiadać na zaproszenia. Osoba opiekuna musi mieć skończone 18 lat.

Usuwanie konta na Facebooku osoby zmarłej

Facebook przygotował również opcję trwałego usunięcia konta, które należało do osoby zmarłej. Wystraczy poinformować Facebooka o śmierci właściciela profilu - wówczas zostanie on trwale usunięty. Odpowiednią opcję znajdziemy na samym dole „Ustawień statusu „In memoriam”. Wybranie opcji trwałego usunięcia konta wiaże się oczywiście z zniknięciem wiadomości, zdjęć, postów i wszystkich publikowanych materiałów. Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO