To proste!

Jak usunąć kartę z PlayStation Store? Poradnik dla użytkowników PS4. Jak edytować i usunąć kartę płatniczą?

PlayStation to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku wirtualnej rozrywki. Nic więc dziwnego, że codziennie setki tysięcy graczy korzystają z PlayStation Store – internetowego sklepu, w którym można zaopatrzyć się w nowe gry, dodatki, awatary czy wirtualne waluty. System bezgotówkowej płatności jest w nim bardzo rozwinięty i do zakupu wskazanej pozycji wystarczy kilka kliknięć. Część graczy decyduje się na ręczne uzupełnianie portfela, które nie wymaga podpięcia do systemu swojej karty płatniczej. Znaczna większość wybiera jednak ten drugi (znacznie zresztą wygodniejszy) sposób. Kij jednak i w tym wypadku ma dwa końce. 

Fotografia poglądowa

Podpięcie karty płatniczej może wiązać się z ryzykiem – nasze konto może przecież paść łupem złodziei i oszustów. Czasem zagrożenie nadchodzi też z najmniej spodziewanej strony – zdarza się, że z naszego PlayStation korzystają bowiem dzieci, które beztrosko wydają wirtualne (i te całkiem realne) waluty. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Usuwanie karty płatniczej w PS Store

Usunięcie karty jest banalnie proste – w pierwszej kolejności należy się upewnić, że jesteśmy zalogowani na naszym koncie PlayStation. Następnie udać się należy do działu „Ustawienia” i przejść do kategorii „Ustawienia PlayStation Network /  Ustawienia konta”. Tam z kolei wybrać należy kolejno „Informacje o koncie”, „Portfel” i „Metody Płatności (wybrać je można także z menu podczas korzystania z PlayStation Store. Z tego miejsca (po wpisaniu hasła) możemy edytować, dodawać i usuwać nasze metody płatności – w tym kartę płatniczą. Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO