Wyszukiwarka zagraniczna

Jak sprawdzać, jakie zagraniczne numery do nas dzwonią?

Codziennie dzwoni do nas całe mnóstwo numerów, najczęściej całkowicie mi nieznanych. Niebezpiecznie jest odbierać wszystkie połączenia tak, jak leci, gdyż nigdy nie wiadomo, kto znajduje się po drugiej stronie. Problem staje się znacznie poważniejszy, jeśli dzwoni do nas numer zagraniczny. Najlepiej jest skorzystać wtedy z wyszukiwarki dla numerów zagranicznych. Ale z jakiej skorzystać i w jaki sposób poszukiwać dobrej strony z bazą numerów zagranicznych? Podpowiemy wam, jak to zrobić, na przykładzie strony https://inlookup.com, gdzie znajdziecie mnóstwo przydatnych informacji na ten temat, co zrobić, kiedy dzwoni do nas nieznany, zagraniczny numer. 

Zdjęcie poglądowe

Dlaczego nie odbierać wszystkich telefonów od nieznanych numerów? 

Obecnie telefon ma niemalże każdy z nas. Niektórzy nawet dwa, a inni pewnie nawet i więcej. Codziennie telefon rozdzwania się od kilku do kilkunastu razy dziennie. Powoduje to, że niekiedy odbieramy telefony machinalnie. A to jest całkiem spory błąd. Coraz popularniejsze są wyłudzenia, które związane są z numerami telefonów. Osoby po drugiej stronie podają się za pracowników banków, zmuszając do przelewania pieniędzy na inne konta; proszą o potwierdzanie danych, dyktowanie danych, a następnie włamują się na konta, biorą pożyczki, czyszczą z pieniędzy do zera. To nie są jednostkowe przypadki - zdarza się to naprawdę często, mimo ciągłych ostrzeżeń. Dlatego rekomenduje się sprawdzanie, kto do nas dzwonił, poprzez specjalną wyszukiwarkę. 

Sprawa mocniej się komplikuje, kiedy numer, który do nas dzwoni, jest numerem zagranicznym. Wtedy próżno szukać go na polskich portalach z wyszukiwaniem numerów. Najlepiej jest skorzystać wtedy z wyszukiwarek zagranicznych, które posiadają taką bazę numerów. Od lat głośno jest o tym, aby nie odbierać długich, dziwnie wyglądających numerów. Jednak ludzie nadal to robią, a impulsy lecą. Rachunki są potem bardzo bolesne... 

Who called me? - czyli zagraniczne wyszukiwarki nieznanych numerów

To są frazy klucz. Kiedy wpiszecie je w Google, Bing albo inną wyszukiwarkę - będziecie mieli informację o tym, gdzie sprawdzić zagraniczny numer. Tak niewiele trzeba: wpisać "who called me" albo "whose numer is this", a dostaniemy długą listę portali, które oferują ogromną bazę z zagranicznymi numerami. Nie ma znaczenia, czy są to numery angielskie, gruzińskie czy niemieckie. Na pewno znajdziemy je w zagranicznych wyszukiwarkach telefonów. 


Masz wiedzę? Podziel się 

Bardzo ważne jest to, że wyszukiwarki potrzebują pomocy każdego człowieka. Jeśli macie wiedzę na temat zagranicznego numeru, że jest to numer, z którego dochodzi do licznych oszustw; albo macie wiedzę, że polski numer jest np. numerem nękającym, to zostawcie coś po sobie. Dodajcie numer do bazy, dodajcie ocenę, komentarz, dzięki czemu ostrzeżecie innych internautów przed złem, które czeka po drugiej stronie telefonu komórkowego. 

Jeszcze raz uczulamy - nie odbierajcie wszystkich telefonów jak leci. Korzystajcie z wyszukiwarek nieznanych numerów, zarówno tych polskich, jak i takich jak https://inlookup.com, które pozwolą wam sprawdzić te zagraniczne, ciężkie do namierzenia dla polskich stron, numery. 

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO