Wprowadź niezbędne zmiany

Jak edytować dokument PDF? Zobacz jak wprowadzić do pliku niezbędne zmiany

Dziś komputer jest urządzeniem powszechnie dostępnym i używanym przez niemal każdego. Codziennie miliony użytkowników wymieniają między sobą wiadomości mailowe czy pliki na dyskach sieciowych. Podstawą funkcjonowania w wirtualnym środowisku są pliki – jednym z najczęściej spotykanych formatów jest zaś PDF, którego edycja może nastręczyć nieco problemów. Czy możliwa jest edycja takiego pliku? Jak zmienić znajdujące się tam dane? Okazuje się, że to banalnie proste – poniżej znaleźć możecie krótki poradnik.

Fotografia poglądowa

W pierwszej kolejności możemy skorzystać chociażby z konwerterów online – w kilka chwil jesteśmy wówczas w stanie zmienić format naszego pliku. Przydatny może okazać się także pakiet biurowy Microsoft Office czy Dysk Google.

Edycja pliku PDF

Jak edytować plik PDF w Wordzie? Wystarczy otworzyć program i wybrać opcję „Otwórz” – następnie wskazać należy plik, który chcemy edytować. Na ekranie pojawi się wówczas informacja o koniecznej konwersji, którą potwierdzić należy wciskając „Ok”. Tak spreparowany dokument może wymagać naszych poprawek – jest on jednak w pełni edytowalny i możemy go modyfikować. W podobny sposób edytować można PDF-y, które znajdują się na naszym Dysku Google. Wówczas wystarczy skorzystać z opcji „Otwórz w: Dokumenty Google”. Po wybraniu tej opcji możemy edytować wybrany dokument i zapisać go w dowolnym formacie. Oczywiście konwersje plików PDF do edytowalnego formatu umożliwiają różnorodne programy i aplikacje, które nierzadko działają bez konieczności ich instalowania. Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO