Walhalla wzywa!

Gry z mitologią nordycką – 10 najlepszych tytułów

Gry komputerowe przez lata raczyły nas najróżniejszymi – zarówno fantastycznymi, jak i zupełnie realnymi – uniwersami, światami i lokacjami. Nic więc dziwnego, że w produkcjach tego rodzaju bardzo często goszczą różnego rodzaju mitologie. Nie inaczej jest w przypadku mitologii nordyckiej – jednej z najbardziej interesujących i baśniowych, której motywy wręcz idealnie nadają się do wykorzystania w grach komputerowych. Na przestrzeni lat zadebiutowało więc wiele produkcji, które zabierają nas do tego mitycznego świata pełnej potężnych bogów i walecznych wojowników. Dziś przygotowaliśmy dla was subiektywny ranking produkcji z motywami nordyckimi – ujęte w nim zostało dziesięć naszym zdaniem najlepszych produkcji, które zabierają nas w świat Odyna i wikingów. 

God of War / materiały promocyjne gry

Poniższy ranking obejmuje zarówno produkcje stosunkowo świeże, jak i te, w które zagrać możemy już od paru ładnych lat. W nawiasie przy każdej z nich znajdziecie platformy, na których ograć można dany tytuł. 

TOP 10 – gry z motywami nordyckimi

10. Niffelheim (PC, PS4, XONE, Switch)
9. Die for Valhalla! (PC, PS4, XONE, Switch)
8. Vikings: Wolves of Midgard (PC, PS4, XONE)
7. Jotun (PC, PS4, XONE, Switch, WiiU)
6. Northgard (PC, PS4, XONE, Switch, Android, iOS)
5. Viking: Battle for Asgard (PC, PS3, X360)
4. Hellblade: Senua’s Sacrifice (PC, PS4, XONE, Switch)
3. Valheim (PC)
2. God of War (PS4)
1. Assassin’s Creed Valhalla (PC, PS4, XONE, PS5, XSX)

Graliście w powyższe tytuły? A może okres świąt i lockdownu związanego z epidemią jest idealną okazją do nadrobienia zaległości!Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO