Czeka nas rewolucja?

Netflix zaoferuje gry? Kiedy pojawią się na platformie?

Netflix to dziś jeden z największych serwisów streamingowych na świecie – amerykański gigant ciągle się rozwija i stara się spełniać oczekiwania użytkowników. Okazuje się, że platforma będzie chciała oferować nie tylko filmy i seriale, ale także gry komputerowe. Netflix ciągle walczy o pozycję – nic więc dziwnego, że chce zarówno utrzymać obecnych użytkowników, jak i przyciągnąć zupełnie nowych. Przyszedł więc czas na inwestycje i nowe kierunki – naturalnym wydają się gry, które już wkrótce mają pojawić się w ramach abonamentu na Netfliksie. 

Netflix

Gry według informatorów mogą pojawić się na platformie już w przyszłym roku. Abonament ma działać na zasadzie znanej chociażby z Xbox Game Pass. Trudno jednak oczekiwać od Netfliksa największych tytułów na start – na początku usługa może bardziej przypominać Apple Arcade. 

Netflix z grami – cena i szczegóły

Zespół Netfliksa zasilił ostatnio Mike Verdu, który w swoim CV ma chociażby Facebooka (Oculus) czy EA. Jest szansa, że to on będzie odpowiedzialny za szybkie dostosowanie Netfliksa do dynamicznie zmieniającego się rynku. Użytkowników powinna zainteresować informacja, że cena abonamentu prawdopodobnie nie wzrośnie – gry będą bowiem dodatkiem do wcześniej dostępnej biblioteki. Rynek gier i serwisów streamingowych coraz bardziej się przenika. Coraz popularniejsze jest także granie w chmurze – oferują to chociażby xCloud czy GeForce NOW. Co sądzicie o zapowiedziach giganta? Uważacie, że to dobry kierunek?

Sprawdź również nową platformę streamingową w Polsce - Viaplay.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO